Zvířata, lidé, rostliny a další témata krok za krokem

kolektiv autorů, Nakladatelství Zoner Press Brno a.s.   2013     -    www.zonerpress.cz


Zvířata, lidé, rostliny a další témata krok za krokem

kolektiv autorů, Nakladatelství Zoner Press Brno a.s. 2013 -  www.zonerpress.cz


     Ačkoli je prastaré umění kresby tužkou základem všech vizuálních umění, jeho prvotní krása mu umožňuje jistou nezávislost. Umění tužky je úžasně všestranné. Pohybuje se od jednoduchých, nestínovaných obrysů až ke složitým, detailně vykresleným kompozicím s celou škálou tónů. Projekty v této knize jsou posbírány z jedněch z nejpopulárnějších knih série "Naučte se kreslit" od nakladatelství Walter Foster. Všichni úspěšní umělci, kteří zde figurují, mají svůj výjimečný přístup ke kresbě a vy nyní máte k dispozici, díky jejich odlišným a individuálním pohledům, bohatý zdroj ke studiu. Veškerou potřebnou inspiraci objevíte prostřednictvím návodů a tematických prezentací. Popadněte tužku a staňte se jedinečnými!
     Kreslení není pouze zábava, je důležitou formou umění samo o sobě. DOkonce i když píšete, nebo tisknete své jméno, je to vlastně kreslení! Jakmile křivky uspořádáte, vzniknou vám tvary. Přidáte-li světlé a tmavé stíny vaše kresby dostanou trojrozměrný tvar a vypadají skutečněji. Úžasné je, že kreslit můžete kdekoli a materiál je velmi levný. Nicméně dostanete to, za co si zaplatíte. Pořiďte si tedy to nejlepší, co si v dané chvíli můžete dovolit a kdykoli je to možné, postupně vybavení doplňujte. A ať už koupíte cokoli, měli byste si být jisti, že výsledek vynaloženého úsilí s časem nevybledne.
      Pro začátek nebudete potřebovat mnoho pracovních potřeb. Můžete klidně začít kreslit tužkou číslo 2, nebo tužkou HB, dále vám postačí strouhátko, vinylová pryž a libovolný kus papíru.
Další typy tužek, uhel a roztírátka můžete začít používat později. Nakupujete-li tužky, všimněte si, že jsou označeny čísly a písmeny. Písmena a čísla určují stupeň měkkosti tuhy.
     Nemáte-li kreslící stůl, pravděpodobně byste si měli pořídit kreslící prkno. Nemusí být drahé, stačí dostatečně velké, abyste na něj uspořádali jednotlivé listy papíru. Při kreslení venku byste si měli pořídit kreslící prkno s držadlem, abyste jej mohli pohodlně nosit s sebou.
      Tato kniha obsahuje souhrn toho nejoblíbenějšího a nejdůležitějšího z knih o základech kreslení. Zahrnuje informace o nejdůležitějších nástrojích a technikách, stejně jako inspirativní lekce podané ve stylu "krok za krokem". Instrokce a rady pěti různých umělců jsou srozumitelné, výstižné a cílené na začátečníky, ať už děti, či dospělé, kteří chtějí do tajů základů kresby proniknout co nejsnáze a nejefektivněji.
     Jednoduché návodné lekce pokrývají širokou škálu námětů a témat - od ztvárnění zátiší přes krajinokresbu po kresbu lidí, či roztomilých zvířat. Na své si přijde každý začínající umělec! S touto komplexní inspiratvní příručkou brzy zjistíte, jak zábavný a vzrušující může svět kreslení být!

Nenechte si ujít další originální videa z produkce naší televize :