Ztracená

Adam Nevil  - edice Omega, nakladatelství Dobrovský s.r.o.  2016


     "Dost už těch stébel, za která se chytáš. Vraťme se k tomu vtipkování Roberte. Co tak vtipného jsi ty a tvoji známí spatřovali na tomhle únosu?"

     "Já ne. Nikdy.  Jenom jsem říkal, že někteří, ti upovídanější, předstírali, že vědí ... kde je, s kým je ... takový druh věcí."  Pročistil si krk : "Ale myslím, že dominantní názor byl ten, že za to byl zodpovědný někdo z vnějšku, který využil příležitosti."

     "A?"

   "Přesunul ji jinam. DO ciziny. Možná. Nebo udělal něco nevyslovitelného a pak zahladil stopy."

     Nevyslovitelného. Tři hrozivé hodiny po únosu dítěte, kdy se mohou dít nemyslitelné, zavrženíhodné věci, byly pro Roberta a jeho kamarádíčky příležitostí se na internetu zasmát. Roztřesený jako strašák do zelí, kterého sundali z tyče, se otec pohnul.

     Robertovy naběhlé žluté oči žadonily. I přes svoje horečné těkání mohly číst ve vetřelci změnu : "Obávám se, že ti nemohu pomoct. Kdybych něco věděl, těžko bych si to nechal pro sebe. Únosy nikdy nebyly ..... nikdy bych neunesl něčí .... nikdy bych ... co děláš?"

.......................

     Píše se rok 2053. Kvůli změně klimatu se miliardy bezdomovců a hladovějících stávají snadnou kořistí pro pandémie, které zaplavují svět. Gangy násilníků a bandy pašeráků lidí, živořících v rozpadajícím se světě, v němž vládne "královna Smrt", mají žně.

     Hrdinovi drsného románu se svět změnil v peklo před dvěma roky, kdy se mu ztratila čtyřletá dcera. Co se vlastně stalo? Okamžiky před jejím zmizením mu tkví stále před očima, ale policie nemá zájem - kdo by se v šíleném světě ještě staral o nějaké ztracené dítě? Musí dcerku najít sám ...

..................

Edice  Knihy Omega, nakladatelství Dobrovský s.r.o. 2016

www.knihyomega.cz

www.knihydobrovsky.cz