Zoner Photo Studio X  - Editor

Pavel Kristián, Nakladatelství Zoner Press Brno 2018    www.zonerpress.cz


Zoner Photo Studio X Editor

Pavel Kristián, Nakladatelství Zoner Press Brno 2018 www.zonerpress.cz


      Zoner Photo  Studio X je aplikace, pokrývající téměř všechny potřeby fotografa při práci s digitální fotografií, od stažení do počítače přes komplexní správu snímků nejen na počítači, ale i na vzdálených úložištích, až po různé možnosti publikování a sdílení snímků.

     Velmi rozsáhlá nabídka nástrojů, filtrů a efektů nabízí fotografům propracovaný systém, umožňující bez omezení upravovat fotografie podle záměru fotografa.

     Tato fotografie se věnuje pouze jedné vybrané možnosti práce s fotografiemi, kterou aplikace Zoner Photo Studio X nabízí: použití modulu "Editor". Editor byl v posledních verzích aplikace výrazně pozměněn, zdokonalen a doplněn především o práci s vrstvami.

       Kniha je koncipována jako podrobný manuál, popisující vlastnosti a použití jednotlivých nástrojů a možnosti Editoru a současně uvádí celou řadu komplexních postupů, které ukazují praktické využití nástrojů a jejich kombinací při úpravách fotografií.

      Z obsahu publikace :

  • Nastavení a možnosti Editoru.
  • Přehled všech nástrojů, jejich vlastností a ukázky jejich použití, zejména nástrojů pro retuše (např. klonovací razítko, nebo retušovací štětec), nástrojů pro malování, deformace, ořez a dalších.
  • Podrobně jsou předvedeny nástroje pro vytváření výběrů a práce s nimi.
  • Samostatné kapitoly jsou věnovány důležitým operacím s fotografiemi, jakými jsou například tonální a barevné úpravy za pomoci různých nástrojů a filtrů, zejména je popsána práce s křivkami a úrovněmi.
  • Rozsáhlé místo je v publikaci vyhrazeno práci s vrstvami, jejich použití, možnostem, které nabízejí masky vrstev a režimy prolínání vrstev.
  • Zařazena je i samostatná kapitola o převod snímku do černobílé, včetně ukázek různých postupů.
  • Nechybí ani popis práce se zásuvnými moduly (plug-in), zejména Nik Collection a další témata.

Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :