Znovu já

Gayle Formanová, Nakladatelství Grada - Cosmopolis - 2017


     "Kolik jste vážila před infarktem?", zeptal se jí doktor Grant. Byla to její třetí návštěva během necelých tří týdnů. Tuhle schůzku si domluvila v záchvatu paniky, protože jí přes boky byly volné džíny, které si koupila v levném obchodě minulý týden. Byly velikosti 38 a tenkrát jí padly dobře. Maribeth věděla, že náhlý úbytek váhy je špatným znamením. "Nevím, asi padesát pět kilo".

      "Teď vážíte padesát jedna." Padesát jedna. Tak málo nevážila od doby, kdy byla v pubertě. "Děje se něco? Necháte mi udělat krevní testy?"  "Možná. Ale nejdřív mi řekněte, co poslední dobou jíte?" Jí to, co se předpokládá, že jíst bude. Celozrnné pečivo, listovou zeleninu, kuřecí prsa. Nízký obsah tuku, nízký obsh sodíku. Nízký obsah jakékoli chutě.

....................................

      Přemýšleli jste někdy nad tím, že byste namísto každodenních povinností odjeli pátrat po své rodinné historii? Snili jste někdy o tom, že byste nastoupili do vlaku jedoucího kamkoliv, kde nikdo nevyžaduje vaši neustálou pozornost? Pro Maribeth Kleinovou, úspěšnou matku, manželku a redaktorku časopisu, je to jediné řešení. Poté, co jí tělo vypoví službu a diagnóza zní infarkt, a poté, co při následném zotavování shledává, e navzdory jejím zdravotnímu stavu na ni nejbližší okolí stále klade vysoké nároky, si sbalí jen to nejnutnější a uteče z domova v New Yourku do Pittsburghu, kde začne pátrat po své biologické matce.

Nakladatelství Grada publishing / Cosmopolis 2017

www.grada.cz