Zlý začátek

Lemony Snicket, Nakladatelství Egmont, Albatros média a.s. 2017


     Děti vzhlédly od pěkně udržovaného, jakoby vydrhnutého domu soudkyně Straussové k vedlejšímu zchátralému, zanedbanému domu. Cihlové zdi byly umazané od sazí a zašlé špíny. Dům měl jen dvě malá okna se žaluziemi, které zůstávaly zatažené, třebaže už byl dávno jasný den. Nad okny se zvedala vysoká špinavá věž a trochu se nakláněla doleva. Vstupní dveře, které nutně potřebovaly natřít, měly uprostřed vyřezané velké oko. Celá stavba jako by trčela do krajiny a vybočovala ze svahu jako křivý zub z dásně.

     "Uf! Bu!", řekla Sunny a všichni věděli, co tím myslí. Znamenalo to : "Moc ošklivé místo!"

...............................

      Milý čtenáři, mrzí mne, že kniha, kterou vám předkládám, je tak nesmírně smutná. Vypráví truchlivý příběh tří dětí, které neustále pronásleduje neštěstí. I když jsou sourozenci Baudelairovi milí a chytří, jejich život je plný utrpení. Od první stránky knihy, kdy se děti procházejí po pláži a dozvídají se strašnou novinu, se dostanou do vleku nešťastných příhod. Dalo by se říct, že je přitahují jako magnet.

     V této útlé knížce se sourozenci postupně setkají se zničujícím požárem, škaredým oblečením, studenou ovocnou kaší k snídani, chladnokrevným zlosynem a úklady, které je mají připravit o majetek. Je mou smutnou povinností tyto neradostné příhody zaznamenat, ale vám, kteří dáváte přednost šťastným koncům, nic nebrání v tom, abyste tuto knihu včas odložili a přečetli si raději něco veselejšího.

Nakladatelství Egmont, Albatros média a.s.

 www.egmont.cz              www.albatrosmedia.cz