Zlatý podraz

Režie : Radim Špaček,  Distribuce  Falcon a.s.   www.falcon.cz    premiéra v kinech : 25. října 2018


Režie: Radim Špaček,

producent: Jaroslav Bouček BUC-FILM,

kamera: Vladimír Smutný,

kostýmy: Simona Rybáková,

scénář: Jakub Bažant, Kristina Nedvědová, Jiří Závozda,

střih: Anna Ryndová,

hudba: Jakub Kudláč,

architekt: Jiří Sternwald,

výprava: Karel Vaňásek,

zvuk: Viktor Prášil, Marek Hart,

distributor: Falcon

     Hlavní linii filmu podle skutečných událostí a příběhů československých basketbalových šampionů tvoří láska mladého právníka Franty k tanečnici Michelle, která prchla z vlasti před Stalinem. Franta je oporou reprezentačního týmu, který se zrodil už před válkou a snil o medailích. V roce 1946 Čechoslováci senzačně vyhráli evropský šampionát v Ženevě. Snímek zachycuje i jejich dramatický souboj se sovětským týmem ve finále Mistrovství Evropy v Paříži v roce 1951. Mladí muži milovali, vyhrávali, byli šťastní, jenže za všechno také museli tvrdě platit. I životem v boji proti nacistům nebo vězením za vzdor komunistické diktatuře.

Hrají: Filip Březina (Franta), Patrycja Volny (Michelle), Zdeněk Piškula (Honza), Simona Lewandowská (Jana), Stanislav Majer (Jaroslav Valenta), Ondřej Malý (Hrabal), Alena Mihulová (Prokešová, matka Franty), Jan Hartl (Prokeš, otec Franty), Chantal Poullain (bordelmamá), Jiří Roskot (Jelen)

Dále hrají: Jan Mansfeld (Ivan Karásek), Jiří Vojta, Alan Weissabel, Ihor Krotovych, Martin Klapil, Jakub Uríček, Jan Jedlinský, Jiří Štrébl (Honzův otec)

Zajímavá a doporučená videa z produkce NET-TV Mozaika EU: