Zkurvenej příběh

Bernard Minier, Nakladatelství X.Y.Z., Albatros média  2017


recenze zveřejněna 1. března 2017

     Na ostrov se nikdy nevrátím, i kdyby přišla k mým dveřím zazvonit Jennifr Lawrencová osobně a prosila mě, abych se tam vrátil, tak to nikdy neudělám.

      A ještě vám musím říct jedno : to, co vám budu vyprávět, vám bude připadat neuvěřitelné. Netvrdím, že to není banální příběh. To ne. Je to zkurvenej příběh. Jo, zkurvenej příběh ...

.....................

      Bernard Minier se narodil 26. srpna 1960 v Béziers, vyrůstal na jihozápadě Francie, své dětství strávil v Pyrenejích. Studoval na univerzitě v Toulouse, odkud pochází také hlavní hrdina jeho thillerů Martin Servaz. Více než dvacet let žije nedaleko Paříže, je ženatý, má dvě děti a psaní se věnuje na plný úvazek.

.....................

      Les a mlha všude okolo. Každý zná každého a soukromí je jenom iluze. To je malý ostrov Glass Island, kde žije šestnáctiletý Henry a kde byla zavražděná jeho přítelkyně. Kdo je vrahem?

      V románu "Zkurvenej příběh" Bernard Minier potvrzuje své mistrovství a definitivní členství v exkluzivním klubu velkých spisovatelů detektivek, thillerů a jiných kriminálních románů. Minier se vrhá do světa, který je nebezpečnější, než jsme tušili. Své vyprávění tentokrát opírá o napínavý a temný, pořádně zkurvený příběh ...

........................

Nakladatelství X.Y.Z.  Albatros média  2017

 www.xyz.cz
 www.albatrosmedia.cz