Žila jsem již před staletími

Barbara Erskinová, Nakladatelství Brána  2017


Nakladatelství Brána 2016

www.brana-knihy.cz

     "V zásadě se mi ten nápad líbí", naklonila se přes stůl Bet Gunningová a vesele se zahleděla očima za silnými hranatými brýlemi Jo do tváře.

     Jo se na ni pozorně zadívala a pocítila obdiv, když si vzpomněla, jak se Bet na obědě u Wheelera chovala profesionálně.

     Jejich oči se setkaly a obě ženy se na sebe vděčně usmály. Kamarádily spolu už pět let od chvíle, kdy se Bet stala vydavatelkou časopisu Ženy v akci". Jo byla tehdy jednou z redaktorek a učila se, jaké to je být novinářkou. Učila se rychle. Když z redakce odcházela na volnou nohu, její podpis pod články už něco znamenal.

.................

      Úspěšná novinářka Joanna Cliffordová dostává za úkol napsat sérii článků o metodě "návratů do minulosti", které se mohou uskutečnit probuzením vzpomínek na předešlé životy pomocí hypnotického transu. Když poněkud nedůvěřivě přichází do ordinace zkušeného psychiatra, který se svými pacienty tyto pokusy provádí, netuší, že i ona se tímto způsobem upamatuje na svou dřívější existenci - lady Matyldy z Hay, středověké šlechtičny z 12. století, která žila ve Walesu za vlády krále Jana.

     Rozvíjení a proplétání dramatických osudů lady Matyldy a moderní ženy se zajímavou profesí sleduje čtenář s napětím až k nečekanému závěru.

      Nadšené čtenářské přijetí tohoto románu přimělo Barbaru Erskinovou, aby k jeho jubilejnímu vydání román výrazně rozšířila a dopsala příběhy svých hrdinů až do současnosti.