Ženy - toltécké kroky


      Sebeobrana mladých dívek a dospělých žen je neustále diskutována, ale vlastně málokdo se nad ní opravdu zamýšlí. V BODYUARD COMBAT ART výuce ji výrazně odlišujeme od sebeobrany pro muže a je pro nás prioritním cílem. Žena se dnes pohybuje v drtícím soukolí společenských požadavků, které jsou tak protichůdné, že jim nelze ani při nejlepší vůli dostát. Navíc si minimálně polovinu těchto požadavků na sebe klade sama, podléhajíc obecným názorům, reklamě, všeobecné módě.

      Žena by tak měla být jemná a půvabná, zároveň drsná, sebevědomá a samostatná. Žena by se měla ve všem vyrovnat mužům, ale přitom zůstat sama ženou. Měla by být dokonalá matka, podnikatelka, milenka, organizátorka, kuchařka a sekretářka, šéfová i služka - a to vše najednou.

      A tento nemilosrdný tlak začíná už někdy ve 10-12 letech - jak není dívka "IN" a "TRENDY", tak je "OUT" a může se jít tak akorát nechat přejet vlakem. A tak je pro mladé dívky ze všeho na světě nejvíc důležité aby byly "IN". Všechny mají "top" mobil, "top" roztrhané džíny, destileté dívky (děti) se na Facebooku chlubí "top" fotkou se svým "přítelem" .... proč? Protože jsou k tomu totálně zmanipulovány dnešním bohem celého světa - honbou za ziskem. Je to důležitější, než jejích zdraví, psychická vyrovnanost a vlastní nezávislá osobnost.

      Sebeobrana v BODYGUARD COMBAT ART fyzickými technikami jen začíná. Tím, že se dívka/žena učí fyzickou sebeobranu a postupně přijímá její principy, přijímá i principy obrany své přirozené osobnosti - a přirozené ženskosti. Učí se rozumět plynutí energie kolem sebe a rozhodovat se o sobě samé sama. Žena s vyváženou myslí a osobností je takovou, jakou chce být především ona sama - a to, zda je v očích davu "IN" nebo "OUT" je zcela nepodstatné. To je znakem pravé svobody, osobní síly a cesty bojovníka. Ano, každá žena se může stát bojovníkem a zároveň bodyguardem - sebe sama. A pak to učit i své děti.

.

.

.