Ženy a dívky od 18 let - fyzická sebeobrana  beze zbraně

Boj beze zbraně se rozumí sebeobrana s použitím těla, rukou, nohou, hlavy, zubů, nehtů a pod .... tedy bez použití předmětů, nebo zbraní.


     Dospělé dívky a ženy, pokud se mají bránit agresi, se málokdy dokáží ihned rozhodně postavit útoku a samy mu čelit tím, že začnou bojovat jako muži. Proč by tedy měly trénovat sebeobranu?

     Sebeobrana není totéž, co kontaktní bojový sport, nebo tvrdý profesionální výcvik. Mám plný respekt před styly, jako je třeba Muay Thai (thajský box), Goju Ryu Karate, full kontakt Kickbox, box .... ale to opravdu nejsou styly, kterým by se měly obecně věnovat ženy s cílem naučit se sebeobranu. Tréninky těchto stylů jsou náročné a bolí a vyžadují plné časové i fyzické nasazení. Stejně tak mám respekt před systémy učenými pro armádu a speciální jednotky, jako je Musado, Spetznas, Krav Maga, Green Berets a podobné - ale opět to nejsou styly, kterým by se měly věnovat dívky a ženy a učit se své protivníky okamžitě likvidovat.

     99% zdokumentovaných případů znásilnění dívek a žen v ČR (jako novinář jsem se kriminalistice v Praze profesně věnoval) jsou o napadení a znásilnění muži, kteří se bojovým uměním nevěnují a z výpovědí žen bylo očividné, že by stačilo se jen trochu aktivněji bránit - ale že - dle jejich vlastních slov - úplně strachy "ztuhly" a možnosti nějaké obrany jim do hlavy "naskočily" až když bylo po všem.

     Z tohoto důvodu je směrodatný fakt, že při nečekané situaci agrese se hlava "vypne", myšlení se zablokuje a přemýšlet, anylyzovat postupy a vymýšlet obranu není skoro nikdo schopen. Proto nefunguje nic jiného, než zautomatizované postupy, na úroveň podvědomých reakcí těla naprogramované obranné pohyby a protiútoky. Pro dívky a ženy musí být takové pohyby co nejjednodušší a naprogramovat tělo jde jedině a pouze opakovanými tréninky. Proto v BODYGUARD COMBAT ART vybíráme takovové pohyby a jejich kombinace, které jsou krátké, jednoduché a přirozené a trénujeme je měkce, pomalu - ale tak dlouho, dokud se z nich nestanou instinktivní pohyby těla, dokud je tělo není schopno v situaci napadení použít samo, aniž by k tomu potřebovalo mysl. Tak je do těla "programujeme".

     Samozřejmě lze takový trénink podstoupit i ve všech výše uvedených stylech a systémech kontaktních sportovních škol, nebo škol s bojovými styly určenými pro armádu a speciální jednotky. Jsou takové ženy, které to vydrží a jsou z nich velké bojovnice - velká úcta před jejich odvahou a velikou dřinou. 99% žen ale tohle podstoupit nemůže. Pro ně máme fyzicky i časově zvládnutelnou výuku plně připravenou i s postupy a návody od úplných začátků, tréninkových drillů, jednoduchých i složitějších technik, obrany beze zbraně i s obrannými předměty a zbraněmi (tyče, nůž, pás) v BODYGUARD COMBAT ART CLUBu - staňte se členkami za necelou stokorunu měsíčně a trénujte sebeobranu ve stylu profesionálních bodyguardů.