Zdraví, prostředky a metody k udržení zdraví, o nemocech a chorobách, léčení, videa, literatura ...


     Kdysi platilo, že lékař dostával odměnu, když se staral o vaše zdraví. Tedy vás preventivně hlídal, dbal o vás, radil vám a pokud jste ho poslouchali a dělali co vám říkal, byli jste v pořádku. Pokud jste onemocněli, lékař svou odměnu nedostal. Dnes si platíme lékaře za to, že ošetřuje nemocné. A logika tohoto samotného faktu už říká, že pro dnešní medicínu jsou finančně ziskovější nemocní, nikoli zdraví lidé.  A proto je třeba se mít docela na pozoru.

     Na druhou stranu dnešní moderní medicína učinila neuvěřitelný pokrok v tom, co víme o lidském organismu a jeho fungování. Žádný léčitel, nebo bylinkářka vám neudělá transplantaci ledvin, nevoperuje vám umělý kloub, nebo srdeční chlopeň, nevytáhne vám krevní sraženinu z mozkové cévy při mrtvici.

     Ideálním přístupem moderního člověka k medicíně a svému zdraví je vědět co nejvíc o tom, co to znamená "být zdravý", protože "být zdravý" je daleko užitečnější, levnější a perspektivnější pro váš další život, než být nemocný a dlouhodobě se léčit.

      Pokud bychom pomocí zdravé stravy dbali o to, z čeho se naše tělo skládá a zda má zdravé buňky, orgány, krev, svaly, nervy, kosti ...., pomocí pozitivního přístupu k životu šetřili svou psychiku a energii a pomocí aktivního životního stylu se udržovali v dobré fyzické kondici, pak bychom klasickou medicínu potřebovali jen v případě náhlých úrazů a extrémních onemocnění (například tropickou chorobou na dovolené v exotických destinacích a pod ...) a udrželi bychom se klidní, zdraví a spokojení až do vysokého věku.

      Bohužel nás to ale takto nikdo od mládí neučí, neučíme se to ve školách, neučíme se to doma v rodině a dokonce ani od samotných lékařů. Také proč by, když celé moderní zdravotnictví a farmaceutická výroba ze zdravých lidí nemá ani haléř, kdežto z nemocných má ohromné zisky?

     Jako jednotlivci toto nezměníme a ani to není prioritou těchto rubrik - měnit systém. Co pro sebe ale udělat můžeme, ihned, snadno, právě teď, co nám nikdo nemůže ani zakázat, ani blokovat, či odejmout - je začít se vědomě starat o své zdraví, dokud zdraví jsme - a pokud jsme léčeni, tak hledat cestu k VYLÉČENÍ SE, nikoli k setrvalému a leckdy celoživotnímu UDRŽOVÁNÍ SE VE STABILIZOVANÉM STAVU NEMOCI (což je pro zdravotnictví a farmacii ten nejpřínosnější a nejvýdělečnější stav pacienta - člověka). Nakonec jako vždy platí, že změní-li se dostatečný počet jednotlivců, je přinucen se nakonec změnit i systém samotný.

     Mezinárodní internetová televize Mozaika vám nabízí celou touto sekcí svého webu původní přístup - RÁDI BYCHOM SE STALI VAŠÍM POMOCNÍKEM, KTERÝ VÁS UDRŽÍ VE ZDRAVÍ, FORMĚ, VITALITĚ - PŘÍPADNĚ VÁM POMŮŽE SE VYLÉČIT Z NEMOCÍ!

      V rubrikách, které vidíte vpravo, jsou a denně budou přibývat stovky stránek s nejnovějšími informacemi, radami, poznatky, videozáznamy, rozhovory  .... budeme je za vás čerpat ze všech dostupných materiálů, z nejnovějších knih, které nám chodí do redakce v podobě recenzních výtisků, natáčet na přednáškách, tiskových konferencích a dalších odborných akcích, z aktivní novinářské spolupráce s lékaři i léčiteli, od Ministerstva zdravotnictví ČR celým širokým spektrem až po nejrůznější biofarmy a bylinkáře.Navštivte také naše tématické skupiny o zdraví, léčení, léčivé stravě ... na Facebooku a diskutujte, ptejte se a sdélejte své zkušenosti i rady :

Jiná zajímavá a doporučená autorská videa z produkce NET-TV Mozaika EU: