ZÁSOBY - osobní a rodinná připravenost


      Když začala pandemie koronaviru a dostala se až do Česka, nikdo nevěděl, jak moc je to zlé, co bude dál, co má dělat - najednou nebyly k dostání roušky, pak toaletní papír, pak zase těstoviny - jak lidé vykupovali v panice to a pak zase ono .... Protože žiji v bytě, pracuji doma na počítači a starám se jen o maminku v důchodovém věku, rozhodli jsme si nakoupit si zásoby za cca 10.000,- Kč a zůstat v klidu doma. Ani ne proto, že nám to takto v televizi radila vláda, ale proto, abych nemusel každý den něco shánět a chodit do obchodů a tam se nakazit od zcela neznámých lidí.

      Taková situace se může kdykoli opakovat - proto je dobré mít doma rezervy všeho, co potřebujete denně - alespoň na měsíc. Je ale také důležité vědět, co kupovat, co doma mít co a jak dlouho vydrží - a koupit si to předem, protože v době krize to k sehnání prostě nebude - nebo to bude desetkrát dražší.

      Nechte se touto rubrikou inspirovat - probereme podrobně co mít doma a proč.

Toto už skoro dva roky staré video jsem natočil právě v době, kdy jsem si, jak píšu výše, nakoupil zásoby na cca měsíc-dva v době, kdy přišly první koronavirové uzavírky restaurací, hotelů, divadel a pod .... teď připravuji natočení nových videí, aktuálnějších, podrobnějších a přesnějších - ale než budou .... aspoň jako ukázka toto starší :-)


       Tuto rubriku, její texty a videa jsem právě vytvořil, začínám natáčet - postupně sem budu vkládat jak informační, návodná a recenzní videa, tak i praktické raty, tipy a triky k vytvoření efektivních a spolehlivých osobních a rodinných zásob krátkodobého přežití.

Roční zásoby

Potraviny, které můžete výhodně nakoupit a uskladnit na celý rok

Tekutiny

.......

Léky

.......

Oblečení

....

Nářadí

......

Volný čas

....