Zásobník videotechnik pro trénování

V této rubrice naleznete neustále rostoucí počet výukových videí s kombinacemi (technikami) k vašemu domácímu tréninku. Videa pro vás budeme natáčet v různých reálných prostředích - tedy nikoli v prostorné tělocvičně se žíněnkama (tatami), ale v parku, v lese, na ulici, doma, na chodbě, na schodech, ve vlaku .... všude, kde vám hrozí obtěžování, napadení, znásilnění, okradení, šikana a jiné druhy násilí. Videotechniky, které zde najdete, vás také rádi naučíme osobně na našich workshopech a seminářích, v kurzech a lekcích po celé ČR. Pak doma podle nich můžete opakovat a dále procvičovat. Většina technik je v sekci "BODYGUARD COMBAT ART CLUB", neváhejte se do ní zaregistrovat za pouhých 1.000,- Kč ročně, kromě přístupu k videím získáte i 50%ní slevu na naše workshopy a kurzy!


     Smyslem tréninku technik (kombinací) v sebeobraně rozhodně není se je naučit všechny a všechny si je také zapamatovat. Zprvu si zkoušejte se svým partnerem (kamarád, kamarádka, spolužák, přítel, přítelkyně, sourozenec, otec a pod ...) doma procvičit jednu po druhé. Některé vám půjdou lehce a ryhle si je oblíbíte, některé vám třeba nesednou - ale na workshopech si je zkusíte i s jinými účastníky a přijdete na to, ža na každého "sedí" jiná kombinace.


Ukázka jednoduchého vysmeknutí z držení za obě zápěstí zezadu s dovedením útočníka do pádu na zem.

     Když budete pravidelně trénovat techniky podle videí a párkrát se zúčastníte našich workshopů, kde vám techniky ukážeme, vysvětlíme, případně u vás opravíme, vaše tělo si bude zvykat pohybovat se v "obranném módu" a provádět různé obranné pohyby a kombinace. Za čas přestanete myslet na počet různých kombinací a necháte své tělo aby začalo používat ty pohyby a kombinace proti různým útokům, které mu nejvíce sedí. Na každý typ útoku vám nabídneme desítky různých kombinací obrany, vy si je v ideálním případě všechny protrénujete a vyberete si dvě, tři, čtyři ... které opravdu včleníte do automatických reakcí svého těla ....

Ukázka krátké obrany s tyčí proti tyči - celá technika protiútoku je neustálou obranou, za kterou je obránce krytý a zároveň zasazuje bolestivý úder koncem tyče.

      U sebeobrany není cílem zvládnout plnohodnotný souboj, jako v bojových uměních, ve válce, nebo v plnokontaktních soubojích v ringu, v kleci, na sportovním tatami. Nejde o to udýchat pětkrát dvě minuty pěstního souboje, nebo na ulici porazit a zneškodnit tři svalnaté muže najednou. V sebeobraně jde o to, pokud selhalo naše preventivní chování a dostali jsme se do situace přímého fyzického ohrožení, se z ní co nejrychleji a s co nejmenšími následky dostat. Nechceme bojovat s větším, silnějším, těžším protivníkem, nebo více útočníky, nechceme čelit útokům s nožem, mačetou, železnou trubkou, železným "boxerem na kloubech, basketbalovou pálkou a pod ... chceme se útokům vyhnout, nedovolit další rány a utéci z nebezpečí, nebo přivolat pomoc. To je smysl sebeobrany a k tomu trénujeme - programujeme své tělo.

Ukázka obrany proti sevření za rameno - veškerá obrana vychází z neustálého krytí krku a tváře - k protiakci používejte plochu dlaně, ne sevřenou pěst.

................

.................

.............

............

..............

............

.............

...............

.............