Západozemí

Daniel Bettridge  -   CPress Brno, Albatros média a.s.   2016


     Cestovní průvodce po Sedmi královstvích. Rušná velkoměsta, starobylé památky i věčně zasněžené vrcholky hor. Tohle všechno a ještě mnohem více najdte pohromadě pouze v Západozemí, které se stalo jednou z turisticky nejžádanějších destinací známého světa (proto tam také v posledních stoletích mířilo přes Úzké moře tolik invazních armád).

     Vítejte v Západozemí, zemi oplývající prastarými hrady, ohromujícími otevřenými krajinami a Lannisterským zlatem. Tento kontinent, známý také jako Sedm království (přestože jich je vlastně devět), je obrovský. Ve svém nejširším bodě dosahue okolo devíti set mil a v tom nejdelším pak dvou tisíc mil.

     Geografie kontinentu je nesmírně proměnlivá, často se drasticky mění od království ke království, od zamrzlé hornaté tundry na severu po rozsáhlý spletenec řek Říčních krajin, úrodné statky Roviny a až úplně dolů k vyprahlým pouštím Dorne.

     Obyvatelé kontinentu se od sebe liší snad stejně, jako jejich krajiny. Zatímco Targaryeni ovládali celý kontinent, Sedm království zůstalo mišmašem kulturních vlivů, etnik a náboženského přesvědčení. Během posledních let se tyto rozdíly začaly ještě více projevovat, když povstání krále Roberta znovu otevřelo staré rány říše a oživilo tak mezi populací dlouholeté sváry, které již byly všeobecně považovány za zapomenuté.

     Tento průvodce vás přenese přímo do srdce kontinentu, který má rozmanitou a zajímavou kulturu i dech beroucí krajinu, měnící se skoro tak často, jako rovnováha politických sil mezi hrdými a starobylými rody.

CPress Brno, Albatros média a.s.  2016

 www.albatrosmedia.cz

recenze zveřejněna 4. února 2017