Zahrádka v květináči

Anita Blahušová, Nakladatelství Smartpress  2014


     Bydlíte ve městě a nemáte zahradu? V předjaří bloudíte v zahradní sekci hobby marketů, nebo v zahradnictvích, ale nemáte téměř žádné zkušenosti a po posledním pěstitelském pokusu vám zbyla jen seschlá bazalka na okenním parapetu? Nenechte se odradit a pusťte se do zahradničení!

     Zahradničení doma je cesta pokusů a omylů. Nejdříve si za okno postavte dva nebo tři květináče s bylinkami, které rádi a často používáte při vaření. Začněte v malém, s bylinkami a letničkami, nenáročnými na péči. Tak nejlépe zjistíte, co a jak chcete pěstovat a zbytečně přitom neutratíte. Rozmyslete si, co od své malé zahrádky očekáváte a můžete se okamžitě pustit do jejího vytváření. Terasa i pouhá okenní římsa se tak stane součástí vašeho obývacího prostoru.

     Na zahradě v nádobách je fajn, že můžete rostliny neustále přeskupovat a vytvářet nové a nové kompozice. Nemusíte se zabývat náročným okopáváním a soustavným pletím plevele. Se správným zastíněním, večerním osvětlením a místem k posezení vám pod rukama, s minimálními náklady, vyroste soukromá zelená oáza uprostřed města. Bude to místo, kde si v týdnu v klidu dobijete baterky a zároveň si do sobotního salátu natrháte čerstvé lístky šťovíku, nebo bazalky. Z téměř čtyř desítek typů inspirativních minizahrádek si v této knize budete moci vybrat tu, která se hodí do vašeho bytu i k vašemu naturelu. Všechny popisované a vyobrazené rostliny a jejich kombinace patří mezi ty nejsnadnější k pěstování a jsou pečlivě vybrány tak, aby založení minizahrádky zvládl i naprostý začátečník.

Nakladatelství Smartpress 2014

 www.smartpress.cz