Zahrada na balkoně

Isabelle Palmer  -  Nakladatelství Fragment  2015


Nakladatelství Fragment 2015         www.fragment.cz

     Všichni žijeme hekticky, a pokud jste nikdy neměli zahrádku, možná netušíte, jak začít. I já jsem z toho měla zpočátku obavy, ale když se ohlédnu zpátky, moje zahrádka na balkoně vznikla z pouhých dvou květináčů. Proto bych vám doporučila začít s málem. Tím málem myslím, abyste nejdřív zkusili pěstovat odolné, nenáročné rostliny, s nimiž postupně vybudujete základy toho, čeho chcete dosáhnout. Není nic smutnější, než utratit spoustu peněz a sledovat, jak vám rostlinky hynou před očima...

     Vytvořte pro sebe a své bízké oázu klidu a zeleně!

     Na pěstování bylinek, okrasných květin, vlastní zeleniny, či jahod nepotřebujete zahradu. I na malých prostorách, jakými jsou balkon, nebo terasa, můžete vybudovat útulnou a krásnou zahrádku. Stačí jen vědět, jak na to.

     Autorka knihy se zahradničením na omezeném prostoru zabývá již řadu let. Její rady, ověřené bohatou praxí, pomohou i vám. Doporučí, jaké rostliny vybrat, v čem je pěstovat a ak se o ně starat, aby dobře prospívaly a skvěle vypadaly. Inspirují  výrobě sezonních dekorací, k přípravě výborných jídel z vlastnoručně vypěstovaných surovin, nebo k výběru doplňků a nábytku.

      Pozvěte přírodu k sobě domů a aktivně relaxujte při zahradničení, které nezabere příliš času a přinese do vašeho života radost, krásu a pohodu.