Začínáme s úplnými základy

V každé technice sebeobrany, v každé situaci, kdy na vás někdo útočí, nebo působí jinou fyzickou újmu (drží, škrtí, strká, shazuje a pod ...) je dobrá stabilita, rychlý pohyb a co nejúčinnější obrana jednoznačně nutností. Postoj, kroky, střeh, kryt. To je výchozí základ pro cokoli dalšího - protiútok, únik, či kontrolu agresora.

Videa na tuto stránku nyní začínáme natáčet - během jara/léta/podzimu 2019 tuto stránku a její rubriky naplníme cca 200 výukovými videi, ze kterých se můžete sami učit doma.


Shoulder Pressing I. - Sevření ramene jednou rukou zepředu- varianta I.

Slap-Smack in the Face I. - Bodyguard Combat Art - Girls Self-defence Facka jako útok I.

      Videa na této stránce jsou dostatečně názorná, prováděné pohyby pomalé a ukazované tak, aby se i bez dalších komentářů mohly přímo z videí učit základní sebeobranu děti (tak ve věku od cca 10-12 let), dospívající dívky a chlapci (teens), mladé ženy, dospělí, ale i aktivnější senioři a seniorky. Ukázky jsou zaměřeny více na obranu proti držení, sevření, obejmutí, méně brutálním útokům (facky, pohlavky, rány a kopy, jejichž motivací není zabít, nebo vážně zranit), fyzické šikaně a ponižování a pod.... Vše je ukazováno v co nejjednodušších základních pohybech, postojích, variantách - pro úplné začátečníky. Videa s účinější formou základní sebeobrany, kdy je nutné se bránit agresivnějším útokům, útokům vedených větší silou, útokům více lidí, útokům se zbraní v ruce (tyč, nůž, střelná zbraň a pod ...) najdete v placené sekci pro členy klubu Bodyguard Combat Art (členství stojí 1.000,- Kč ročně).

Další autorská videa NET-TV Mozaika EU, související se sebeobranou, ochranou, survivalem, připraveností na různé situace nouze a krize.