Z deníku kočičky Ťapičky

Markéta Harasimová, ilustrace Barbora Kubátová, Nakladatelství Bookmedia Ostrava, 2018


     Balonek je nejlepší kočičí kamarád na světě! Vždycky mě pustí k miskám jako první. A když je mi zima, stulí se ke mně do klubíčka, takže mě jeho kožíšek hezky hřeje. Nebo když najdu nějakou hračku - protože daleko nejlepší jsou hrčky, které si ulovíme sami - nebere mi ji. A moc rád si se mnou hraje!

     Právě teď jsem našla moc pěknou hračku. Kulatou a krásně červenou. Dvounozí jich mají plno, ale vůbec si s nimi nehrají. Šroubují je na takové vysoké průhledné věci, co jim říkají láhve, a tomu kulatému zase víčka.

...........................................

     Ťapička je bílé kotě s šedými proužky, které se právě stěhuje do nového domova. Tam potká především kocourka Balonka, se kterým prožívá všemožná dobrodružství, ale také dvě dospělé kočky. Jak si získat jejich přátelství? Musí si ho přece zasloužit, ale i na to koťata přijdou. A že se jim pomoc Týnky a Píši bud často hodit!

..........................................

     Kniha je interaktivní a děti v ní kromě příběhu najdou také úkoly, ve kterých budou hledat rozdíly, vybarvovat omalovánky, nebo pomáhat Ťapičce najít cestu ven z bludiště. Díky větším písmenům je knížka vhodná také pro první čtení malých školáků.

Nakladatelství Bookmedia s.r.o. Ostrava 2018

 www.bookmedia.cz