Yvetta Simonová a její osudoví muži

Pavel Vrba  -  nakladatelství  Andrej Šťastný  2015


     V době jejího zrození stálo Slunce ve znamení Štíra, osmém znamení zvěrokruhu, což má do značné míry rozhodovat o tělesné podobě  mnoha podstatných základních rysech osobnosti. Měsíc, z astrologického hlediska druhá nejdůležitější planeta sluneční soustavy, i když je to "pouhá" oběžnice Země, stál v době Yvettina narození ve znamení Raka.

...............

     Moje úplně nejoblíbenější květina je konvalinka, s nezaměnitelnou opojnou vůní. A samozřejmě růže. To je klasika a královna květin. Pak třeba pomněnka. Snad taky proto, že ji měla tak ráda moje maminka. Ale ty konvalinky vyhrávají. Dokonce jsem je měla i ve svatební kytici.

................

     Mám ráda život nejen v dobrým a horším, ale ve všech podobách. Je ve mně pořád ještě ten neklid, co o něm zpívá Walda Matuška. Ráda pořád cestuju a musí se pořád něco dít, jinak nežiju. Nesnáším představu, že bych jen vysedávala v parku a krmila vrabce při odevzdaném čekání na nic.

.................

     Už ctvrtou generaci provází životem ojedinělý hlas Yvetty Simonové, legendy české populární písničky. Jejího životního příběhu se na přání zpěvačky ujal Pavel Vrba, jeden z nejprestižnějších autorů písňových textů, které naše hudební scéna měla a má.

Nakladatelství Andrej Šťastný 2015

 www.andrejstastny.cz