Workshopy sebeobrany pro veřejnost


      Nejideálnější způsob se naučit reálnou pouliční sebeobranu je být tak třikrát týdně na dvouhodinovém tréninku v kvalitním kurzu sebeobrany a trénovat tak pár měsíců.

       Málokdo ale v dnešní době má na takový kurz čas, nebo peníze a také pravděpodobně žádný takový kvalitní kurz ve vašem okolí nenajdete. Je totiž důležité neplést si kurz sebeobrany se školou bojového umění, nebo oddílem bojových sportů. Jsou v tom velké rozdíly.

       Z těchto důvodů pro vás natáčím tuto videoučebnici sebeobrany ve výukových videích, podle kterých můžete trénovat doma, stačí vám k tomu kousek místa v pokoji, v garáži, na dvorku, na zahradě, v blízkém parku, či lese - a jeden trpělivý partner/partnerka k ruce. Vše na tomto webu, všechna videa, rady, mé třicetileté zkušenosti - máte trvale k dispozici zcela zdarma.

        Když se učíte podle videí, odkoukáváním a napodobováním, tak je to stále stokrát lepší, než se neučit nic a být obětí při jakékoli pouliční agresi, či domácím násilí. Přesto nemusíte všemu rozumět, něco můžete odkoukat špatně, můžete dělat chyby, které by vám trenér na trénincích v kurzu odstranil, se vším by vám poradil a váš trénink vedl správným směrem.

       Proto je velmi k užitku se jednou za čas, třeba za dva, tři měsíce, za půl roku (podle vašich možností) sejít společně a osobně na workshopu, na kterém bude čas vám techniky z videí tohoto webu správně ukázat, vysvětlit, předvést, při vašem nácviku opravit a poradit vám. To, co doma nemáte, je největším přínosem workshopů - vyzkoušíte si to, co trénujete, na více různých lidech, ne jen na tom svém jednom domácím partnerovi.

        V tomto okamžiku, kdy celý můj projekt výukové videoučebnice sebeobrany pro širokou veřejnost startuje, jednám o možném pořádání workshopů s různými partnery (fitka, obce, sportovní centra a pod ...) a buď jim nabídnu, aby si pro vás workshopy zorganizovali ve svých prostorách (pro svou klientelu) a já přijedu jako lektor k vám, nebo budu také občas já organizovat workshop pro zájemce z celé ČR v Praze, kde si pronajmu tělocvičnu.

       Workshopy plánuji víkendové, ideálně klasicky od pátečního odpoledne do nedělního odpoledne - i s přespáním v tělocvičně. Můžeme se ale domluvit i na kratší variantě (sobota-neděle), nebo na jednodenním workshopu. Pravidelné večerní tréninky už dělat nechci (za cca 30 let aktivního tréninku jsem si jich užil až moc).

Pokud máte zájem buď workshop u sebe (kdekoli) uspořádat (to mi napište kdo jste a kde by se měl workshop realizovat, za jakých podmínek a pod... a domluvíme se), nebo se mých workshopů jen zúčastnit, v každém případě mi poskytněte svou mailovou adresu - budu vás o všem konkrétním pravidelně informovat.

Pište mi na mail :  jaroslav.polak.praha@seznam.cz

 nebo zprávou na :

A v čem jsou mé workshopy rozdílné od jiných?

       Když jsem se já před revolucí a po revoluci učil novým věcem, technikám různých stylů, včetně Ninjutsu, u kterého jsem pak zůstal, jezdil jsem po celé republice i do Německa na workshopy, které byly hodně drahé. Pro výukové videokazety Ninutsu, Green Berets, knihy a časopisy jsem musel až do New Yorku-USA. Dnes máte všechno hned, zdarma, na internetu.

        Tehdy i teď je největším problémem workshopů, že se toho v relativně krátkém čase (den, dva, dva a půl) probere mnoho a člověk už okolo oběda neví, co cvičil ráno. Muselo se spoléhat na paměť a hned po skončení workshopu se snažit všechno neustále trénovat, aby se to nezapomnělo.

      Na mých workshopech se budeme věnovat z 99% tomu, co najdete na tomto webu ve videolekcích - takže se můžete plně soustředit na reálný okamžik a doma si pak vše zpětně proberete nahlédnutím do výukových videí.

      Navíc na každém workshopu bude statická kamera, jejíž záznam dostane každý z účastníků - takže budete slyšet i to, co si povídáme. A to je velkým přínosem pro vaše další domácí samostudium podle videí v této videoučebnici.

                                                          Jaroslav Polák, září 2022