Workshopy a kurzy Survivalu

Najít vhodné místo na úkryt, zabezpečit se před deštěm, větrem, sněhem, zimou, rozdělat si bezpečný oheň, uvařit si teplé jídlo a horké nápoje, v bezpečí úkrytu přespat, ošetřit si zranění, sbait se a pokračovat dál. To jsou témata víkendových workshopů základů přežití - základů Survivalu.     Cena víkendového workshopu je 2.000,- Kč/osobu - maximální počet osob je 6 + jeden lektor. Minimum jsou tři lidé - termíny workshopů jsou nepravidelné, podle zájmu - pokud budete alespoň tři, domluvíme se s vámi na termínu ihned, pokud budete jede, dva ... domluvíme termín a dáme informaci přes sociální sítě že jsou na daný termín volná místa.

     V ceně workshopu není doprava, jen výuka, lektor, speciální vybavení a váš osobní videozáznam, námi natočený jen pro účastníky workshopu - z toho, co všechno jste dělali a co jste si osvojili. V ceně je základní strava, kterou vám zajístíme.

    Platba se hradí při domluvení závazného termínu převodem na náš účet - předem před termínem workshopu.  Videozáznam vám pošleme do cca 10 dnů po workshopu.


     Hlavním lektorem těchto workshopů je Jaroslav Polák, lektor jak bojových umění a sebeobrany, tak technik survivalu s mnohaletou praxí a zkušenostmi z civilu i z armády, po určitou dobu profesionální bodyguard, autor desítek knih a script na toto téma, zároveň ředitel televize Mozaika.


     Zveme kohokoli z našich diváků na celoročně probíhající víkendové workshopy (od sobotního rána do nedělního večera) přežití a pobytu v přírodě. Workshop je vhodný pro děti od cca 13-15 let (samostatnější) až po dospělé a seniory v aktivnější kondici, schopné při chůzi v lese ujít i několik kilometrů s batohem. Workshopy jsou určeny pro minimálně tři a maximálně šest účastníků (+ lektor), může se přihlásit kolektiv, rodina, páry, či jednotlivci. V základním workshopu jde především o "obnovení" základního chování v lese a nabytí dovedností umět si poradit v očekávaných situacích. Nejde o workshopy fyzicky náročné, nešplháme po horách, nechodíme dlouhé tůry. V sobotu v brzkých ranních hodinách (dle zájmu a domluvy se lze domluvit už i na páteční odpoledne) vyjíždíme z Prahy na danou lokalitu (dle domluvy autobusem, vlakem, případně individuálně dorazíte vlastním automobilem), nebo pojedete odjinud než z Prahy. Dorazíme na smluvené místo, odkud vyrážíme do lesa pěšky. Každý účastník musí mít vhodné oblečení a obuv do lesa - pohodlné a volnější oblečení, nejlépe sající pot, všichni dlouhé kalhoty do bot, dobré pevné kotníkové boty a náhradní ponožky, spíše vrstvy (tričko, košile, v zimě mikina, svetr, bunda), vlastní spací pytel a podložku a dalších několik drobností, které vám upřesníme - to ve vhodném BATOHU na záda, nikoli sportovní tašce přes rameno, nebo dokonce kufříku na kolečkách.

      Tématem workshopu je najít vhodné místo na odpočinek, úkryt před nepřízní počasí, skryté a bezpečné místo na přenocování. Dále najít přírodní zdroje pitné vody, naučit se případně vodu vyčistit a filtrovat, převařit. Postavit si z materiálu v lese (větve, klacky, kameny) přístřešek pro sebe a své vybavení, rozdělat na vhodném a bezpečném místě ohniště, vybudovat ochranu ohniště před větrem, sušit si oděv a pod ... Naučíte se udělat si také inprovizovaný vařič "dřívkáč" z běžné konzervy, uvařit si horký čaj, kávu, polévku, vyzkoušíte si v "lesní kuchyni" uvařit i větší jídlo. Jednu noc v lese přespíte s držením stráže a udržováním tepla. Podle skupiny a zájmu můžeme do programu přidat základy sebeobrany, základy První pomoci a ošetření zranění, nebo si zkusit vyřezat ze dřeva něco užitečného (misku, lžíci), propojit kurz survivalu s výkladem a přednáškou o Toltéckých technikách aktivace energetického těla a pod .... to už je na zájmu účastníků a domluvě s lektorem.

     Pro případné odpovědi na vaše další otázky, objednání workshopu, domluvení termínu a doladění programu nás kontaktujte na mailu :   kurzy@mozaikatv.cz  případně na telefonu +420 704 154 406 (Jaroslav Polák)

Další zajímavá a doporučená videa z autorské produkce NET-TV Mozaika EU: