Výuka filmového herectví - celoroční kurz s autorským seriálem na NET-TV Mozaika EU

Je právě vhodný čas se přihlásit a začít

      Internetová televize Mozaika vždy "koketovala" s herectvím před kamerou a již několik let pořádáme workshopy a kurzy herectví. Za ty předešlé roky jsme našli jak tu správnou originální cestu, tak i způsob, jak z výuky filmového herectví udělat jedno obrovské tvůrčí dobrodružství a výzvu.

     Dělat herecké kurzy tak, jako je dělají všichni, výukou v divadlech a kroužcích, letních táborech a pod ... nemá moc budoucnost v době, kdy se především herectví před kamerou mění a podléhá vlivu bleskových změn v technologiích, v procesu natáčení a střihu, ve vnímání médií, v obrazové kvalitě a rychlosti internetu a v naprostém převálcování klasických televizí a kin sociálními sítěmi, jako je Facebook, You Tube, Twitter a Instagram. Je třeba jít s dobou, snažit se ve všem novém najít to dobré a hodnotné a neutopit se v bažině všeho nadbytečného - a zbytečného.

      V sezoně 2018/2019 začínáme pracovat na vlastním webseriálu - výchozí koncept pro originální herecké kurzy.

     Celý kurz herectví je nyní postaven zrcadlově obráceně, než všechny jiné herecké a dramatické kroužky a kurzy - nezačínáme kolektivními cvičeními a jazykolamy a základními cviky ..... abyste se někdy na konci kurzu dostali k nějaké malé roličce v závěrečném divadelním představení pro rodiče.  První účastníci nového kurzu právě začínají rovnou hrát své seriálové postavy ve video-web seriálu "Kronika budoucí přítomnosti" - to je kaledoskop navazujících malých seriálových příběhů, které se dějí denně nám všem, které vznikají z našich dosavadních činů, myšlenek a rozhodnutí a které mají přirozený dopad na naši nejbližší budoucnost.

    S novými účastníky kurzu (děti, dospělí, senioři, muži i ženy jakékoli rasy, národnosti, zájmů i dovedností, čím rozmanitější skladba kurzistů bude, tím lépe) přibydou ihned nové postavy do nejrůznějších příběhů seriálu a převezmou nejrůznější charaktery a herecké výzvy -  každý, kdo se do hereckého kurzu přihlásí, si zahraje několik různých postav, rolí, charakterů, dějů, scén a seriálových epizod.

      Při nastudování, zkoušení a samotném hraní a natáčení vašich rolí a postav, které vám napíšeme na míru, vás budeme  zároveň všemu trpělivě a prakticky učit. Nebudeme vás unavovat bezduchými cvičeními a teorií divadelní historie a pod .... k tomu slouží herecké školy a konzervatoře. Vy budete rovnou hrát a získávat praktické zkušenosti v reálném natáčení. Vy si všichni zahrajete jak hlavní, tak vedlejší role, naučíte se být před kamerou v nejrozmanitějších hereckých polohách.

      Nyní má televize Mozaika k dispozici vše, co je třeba. Natáčet dobré herecké scény bez potřeby drahých animačních triků se dá lepší videokamerou - pokud zůstaneme věrni internetu, máme vyřešenu i produkci a distribuci - díly seriálu půjdou zdarma ihned do celého světa. Stejně tak jsou k dispozici mikrofony pro kvalitní zvuk a počítačové programy pro dobrý a citlivý střih a základní úpravu natočeného materiálu (probarvení, dosvětlení, výřez a pod ...). Máme k dispozici obrovskou hudení databanku a produkujeme i vlastní písničky pro seriál ve velmi kvalitním partnerském nahrávacím studiu na Praze 6 - je všem účastníkům kurzu plně k dispozici.

      To je nový a náš styl výuky filmového herectví, realizovaný v podnímkách videotvorby pro internet.  Zaujalo vás to? Právě teď je ideální doba pro přihlášku do kurzu !!  Začínáme!


     Kurz filmového herectví je otevřen zájemcům a zájemkyním od cca 10 let jakkoli výše.  90% natáčení i přípravy se ale bude celoročně odehrávat v Praze a proto je na vašem zvážení (v případě nezletilých na zvážení rodičů), zda je pro vás reálné takový kurz dobře využít.  Nebráníme se tomu, aby se nám přihlásil opravdu vážný zájemce/zájemkyně odkudkoli z republiky, ale bude muset dojíždět a účastnit se kurzu v Praze. V minulém kurzu byly i účastnice a účastníci z Moravy, Čech i z Německa a také to šlo. Občas vyjedeme i natáčet jinam, dokonce plánujeme opakované výjezdy s natáčením za hranice (Paříž, Saint Tropez, Vídeň, Benátky a další).

     Styl vedení kurzu je zcela individuální a proto jej zvládne i člověk s různou pracovní dobou, student, žák .... Na začátku probereme co zvládnete, co chcete, jaké jsou vaše možnosti a odkud a jak začneme. Začnete nastudovávat první malé role a učit se přebírat první základní charaktery. Při této přípravě a reálném natáčení vás budeme učit práci s dechem, hlasem, mimikou, gestikou, prostorem, rekvizitou, hereckým partnerem, prostorem pro natáčení, technikou .... vždy v rámci vaší role. Jakmile odehrajete svůj seriálový příběh, napíšeme vám další a postavíme před vás novou hereckou výzvu. A opět budete ihned získávat přímé praktické zkušenosti.

     Svou přípravu si časově stanovíte vy sami.  Vy sami si určíte, jak často a kdy se budete kurzu, své roli, přípravě, natáčení a pokroku v herectví věnovat. Stejně tak si sami určíte, jak dlouho v kurzu budete. Kurz bude probíhat nepřetržitě celoročně, ve webseriálu budou neustále navazovat na hlavní postavy vaše nové příběhy, charaktery a role, můžete hrát delší dobu jednu postavu a vyvíjet jí, nebo si vyzkoušet různé postavy a charaktery.

     Platíte vždy na tři měsíce dopředu jednotnou částku 5.000,- Kč (platí pro všechny bez rozdílu a bez slev) a to tak dlouho, jak sami chcete. Můžete si vyzkoušet kurz jen na tři měsíce, na půl roku, na rok, či dva, můžete kdykoli kurz po uplynutí zaplacené doby přerušit a po čase se k němu vrátit.

     Napište si o přihlášku a podrobné informace na náš mailkurzy@mozaikatv.cz  (s heslem "herecký kurz")  -  v mailu nám pošlete pár svých aktuálních fotografií (tvář, postava, výrazy ...) a napište, proč máte o herectví zájem, případná praxe, zkušenosti .... odkud jste, věk, kontakt na vás (v případě dětí do 15 let na rodiče). Odpovíme všem. Na tomto mailu, nebo telefonu +420 704 154 406 vám já osobně rád kdykoli zodpovím jakékoli konkrétní dotazy, případně proberu vaše návrhy.

                                                                                                 Jaroslav Polák, ředitel, producent a režisér NET-TV Mozaika EU


Barbora - první postava seriálu "Kronika budoucí přítomnosti"

V seriálu dále budou hrát také :

Michaela Lucie Hanzlíková

Eliška Kůrková

Součástí kurzu jsou i herecky laděné malé hudební videoklipy, ke kterým pro vás nazpívává songy naše zpěvačka a moderátorka Dominika Lukešová, ale můžete i vy, pokud zpíváte - máme vše, co je třeba, od stovek songů s podklady až po profesionální a příjemné hudební studio v Praze :