Výtvarná a umělecko řemeslná tvořivost

Při pobytu na našich akcích se budeme kromě jiných činností věnovat i tvořivé tvorbě, malování podle přírody, fotografování, nebo další tvorbě - malování na kamery, využití přírodních materiálů (pletení z proutí, vyřezávání a pod...)


      V přírodě se dá dělat ledacos, stačí probudit svou fantazii, či umělecké nadšení a hravost. Lze se inspirovat majestátností lesa při kresbě tužkou, nadchnout drobnou lesní květinou, nebo si do lesa přimyslet své vlastní víly a jiné pohádkové bytosti a nakreslit je, nebo o nich napsat příběh. Pro děti, které rády fotí, vytvoříme super prostředí pro focení nejen přírody, ale třeba portrétů s využitím lesní scenérie, západů a východů slunce - a třeba si vytvoří i vlastní fotopříběhy .... Můžeme využít zajímavý lesní materiál, kameny, šišky ... k propojení kresby s 3D projekty.

      Naučíme vaše děti základním technikám kreslení a umožníme jim poznat přitom i českou přírodu, stromy, bylinky .... získat k ní vztah a respekt a vzít si z ní naopak inspiraci pro sebe samotné.

      Při přihlášení dítěte nám napište, zda má zájem o kreslení, zda je na začátku (ideální začínat tužkou a základním kreslením), nebo zda už kreslí a má nějakou osvojenou techniku.  Základní potřeby jsou v ceně tábora (papír, čtvrtky, podložky pro kreslení, tužky, pastelky, ořezávátka a pod ...), pokud by si dítě přálo pracovat s jinými technikami, barvami a pod ... je potřeba, aby přijelo vybavené vlastním materiálem a barvami - a předem to probereme a doladíme s rodiči - při pobytu v přírodě budeme i chodit a není vhodné chtít mít s sebou například stojany a plátno v rámu a pod ....

       Kromě kreslení můžeme vytvářet i dekorativní i užitkové předměty, výrobky, figurky a pod ... vše je na zájmu dítěte.


Další zajímavá a doporučená videa z naší autorské produkce NET-TV Mozaika EU :