Výkupné pro krále

Graham Masterton - nakladatelství Host Brno 2017


    Kousek za vrakem stálo mondeo strážnice McCrackenové. Kolem něj se pohybovalo šest nebo sedm zdravotníků a hasičů v křiklavě žlutých výstražných vestách. Čelní sklo auta bylo vysypané a když se Katie kousek po kousku protahovala kolem zničeného renaultu, zahlédla policistku McCrackenovou, jak stále sedí na místě řidiče. Byla bledá a zakrvácená a na obličeji měla připevněnou kyslíkovou masku.

..........................

     "A co tedy nevyšlo?" chtěla vědět Fionnuala Sweenyová. "Vybuchla bomba a mladá policistka přišla o život. Jak k tomu mohlo dojít?" Doslova si olizovala rty, když čekala na odpověď a Katie si dovedla představit, jak se i ostatním reportérům sbíhají sliny. Jako by celá místnost byla plná hladových psů. Nic noviny neprodávalo lépe, než zpackaná policejní operace na titulní stránce, obzvláště taková, při níž došlo k nějakému úmrtí.

     Nejjednoduššími slovy, která se jí podařilo najít, Katie vysvětlila, jak plánovala lapit únosce ve chvíli, kdy bude vědět, že je Derek Hagerty buď na svobodě, nebo po smrti a poté je zatknout.

.................................

Komisařka Katie Maguirová pronásleduje sériového vraha.

...............................

     Je slunná sobota a irská svatba je v plném proudu. Gaelská kapela vesele vyhrává. Svatební hostina však už má brzy hrozivě skončit. Ve spodním patře dortu totiž svatebčané najdou uříznutou hlavu místního cukráře.

Nakladatelství Host Brno 2017

 www.hostbrno.cz