Vtipné kaše

Věra Strnadová - Nakladatelství Smart Press 2017


První kniha nové edice "Jídlo jako lék"

     Kaše jsou hitem zdravé výživy číslo jedna a navíc jsou tak praktické!  Jejich kouzlo tkví ve snadné přípravě a výživové hodnotě, ovšem také v rozmanitosti chuti a rafinovanosti kombinací všemožných zdravých surovin.

     Tato kniha má být funkční, tedy kromě inspirace může sloužit i jako zápisník. Pište, škrtejte, malujte, dělejte si tu, co chcete, hlavně když vás to bude bavit. Čtěte a vybírete si své chuťové favority. Stejně jako když nahlížíte do spíže, co v ní vlastně je a na co máte chuť, abyste vzápětí vymysleli, co uvaříte. Jakmile se od čtení přesunete do kuchyně, stejně se k té spíži dostanete.

     Ve všech kapitolách najdete pestrý výběr z mnoha surovin, které můžete v receptech dle vlastní chuti libovolně kombinovat, případně jedny nahrazovat druhými, přičemž tipy ode mne berte pouze jako inspiraci. Mým záměrem není dodržovat striktní pravidla, kterých se musíte za každou cenu držet, nýbrž poskytnout vám návod k tomu, abyste používali vlastní kreativitu.

     S pomocí této knihy vykouzlíte během chvilky sladkou, či slanou kaši přesně podle svého gusta. Naučíme vás vařit kaši jáhlovou, čirokovou, pohankovou, špaldovou, ale i kaši třeba z quinoy, či teffu. Poradíme, jak si snadno zhotovit rostlinná mléka (např. ovesné, mandlové, kokosové, rýžové), čím si kaši zdravěji osladit (všechny zdravější alternativy cukru - sirupy, panela, obilné slady, melasa ...). Vysvětlíme, jak a kdy používat všecny možné důvtipné doplňky - zdravé tuky a oleje, oříšky, semínka a další suroviny, co se do - a na kaše vejdou.

Nakladatelství Smart Press  2017

www.smartpress.cz