Všichni to vědí

Mária Ďuranová, Nakladatelství Brána  2017


     "Svět se zbláznil", prohodila jsem, když zavřela dveře a já jsem se zahleděla do dalšího spisu. Další ženská, co chce začít nový život.

      "Ten můj nemá absolutně žádnou úroveň", vzpomněla jsem si, jak vyhodnotila svého manžela. Měla napíchané rty, udělané silikony a pravděpodobně si myslela, že je hodna přinejmenším Kevina Costnera, nebo George Clooneyho. Ale byly i ženy, které se profesně skutečně vypracovaly tvrdou prací, měly dobré postavení a od života očekávaly víc, než jim mohl poskytnout muž, kterého si vzaly ještě úplně mladé, zahalené růžovým obláčkem lásky. Neodsuzovala jsem je. Byly ambiciózní, šikovné a možná je jejich muži brzdili v rozletu. Nestíhali žít život podobnou rychlostí, jako jejich manželky.

......................................

       Dana je úspěšná a ambiciózní rozvodová právnička, která je přesvědčena o tom, že svůj život má pod kontrolou do posledního detailu. O to víc ji zasáhne, když ji manžel opustí kvůli jiné ženě. Její dosud stabilní život se rozpadá jako domeček z karet a ona se jen velmi těžce vyrovnává s tím, že jako manželka selhala. Bojí se, že přijde i o lásku syna, který má s otcem i po jeho odchodu skvělý vztah. Snaží se mu být dobrou matkou a zraněné city i sebevědomí si kompenzuje prací a úspěchy u soudu. Jednoho dne dovede její syn domů spolužáka, který výrazně ovlivní jejich život ...

Nakladatelství Brána 2017

 www.brana-knihy.cz