Vražda v ulici Black Swan

Andrea Penrose, Nakladatelství Brána 2017


     Wrexford se na chodbě zastavil, aby si promyslel, jaké má možnosti. V podstatě byly nulové. Přestože byl členem Královského institutu, neměl oficiální pravomoc ignorovat vyšetřovatelova nařízení a za daných okolností by nebylo moudré pokoušet trpělivost tohoto muže.

    "Zatraceně špatné načasování", zamumlal. "Soudím, že jste viděl něco, co byste si chtěl prohlídnout důkladněji," řekl Tyler.

    "Ano. Ale Griffin se chová jako slon v porcelánu, tak to určitě zničí."

    "Třeba vám mohu pomoct." Sluha vrhl pomoc na skupinku portýrů s kbelíky a košťaty, kteří se právě objevili na schopišti. "Mohl bych si vyměnit kabát a klobouk s jedním z nich a Griffin mě v tom únoru třeba nepozná."

    "To by šlo," souhlasi hrabě. "Na hromadě zuhelnatělých knih je několik ohořelých papírů. Pokus se je propašovat ven. Nebude to zrovna jednoduché, protože jsou neskutečně křehké a hlavní bude, nic s nimi ...."

.........................

    Londýn, 1. polovina 19. století. Hrdiny detektivního příběhu odehrávajícího se za vlády Jiřího IV. jsou nekonvenční hrabě Wrexford a odvážná karikaturistka Charlotta Sloanová. Hrabě je sice velice inteligentní vědec, ale z nudy se chová značně nezodpovědně. Zaplete se do prudké hádky se zbožným reverendem Holworthym, který ho veřejně obviní ze zhýralosti. Když je ale duchovní nalezen zavražděný, podezření padne na hraběte. Hrabě Wrexford a odvážná paní Sloanová se vrhnou do mysteriózního a uzavřeného světa londýnských intelektuálů, aby chytili nebezpečného vraha do pasti ...

Nakladatelství Brána  2017