Víkendové workshopy pro veřejnost


Aktuální termín víkendového workshopu :

        Naučte se praktickou pouliční sebeobranu a zároveň se dobře pobavte na víkendovém workshopu pro širokou veřejnost v Doksech u Máchova jezera. Max. 19 míst, minimální věk 15 let, zajištěno a v ceně ubytování a strava, kromě samotné výuky sebeobrana se i naučíte dělat originální "MAKI SUSHI" a pobavíte se u sobotního večerního grilování na terase pohodlného penzionu 15 minut pěšky od hlavní pláže :-) Veškeré informace najdete na této stránce mého webu : https://www.mozaikatv.cz/15-17-rijen-2021/ a s přihláškou neváhejte - je jen 19 míst!


     Každý, kdo už někdy na nějakém cvičebním workshopu byl, ví, že workshop není stroj na zázraky, do kterého v pátek odpoledne vhodíte začátečníka a v neděli odpoledne vám z něj vypadne olympijský vítěz. Přesto jsou setkávací výukové workshopy velmi inspirující a já na ně v letech, kdy jsem se sám učil ze všech možných zdojů, jezdil opravdu velmi rád, a to nejen po Čechách, ale i například do Německa (i když to bylo dost drahé).

       Na workshopu vám vysvětlím, ukážu a také každému opravím to, co nevyčtete jako začátečníci z videí. I když do této videoučebnice natáčím videa tak, aby se z nich dalo učit doma co nejlépe, aby byla co nejnázornější, aby byly pohyby pomalé, čitelné a pochopitelné - tak z nich nevyčtete vše. Je potřeba také pochopit jak které situace vznikají, kam směřují, jaké budou následky toho, co děláte, jaká je práce s těžištěm a rovnováhou, jak se u jakých pohybů dýchá, kdy se uvolnit, kdy se naopak zpevnit, jaké pohyby a techniky se dají navazovat a prolínat a také jakých zbytečných chyb se při svém nácviků můžete doma dopouštět. Z workshopu odjíždíte až po okraj plní nových informací a zkušeností, které doma zařazujete do svého tréninku - a dobrý workshop zpracováváte klidně až půl roku, než vše, co na něm bylo, dostanete do svého těla jako součást toho, co jste si plně osvojili.

      Velkou výhodou workshopů je, že si budete moci hodně věcí protrénovat a vyzkoušet s více různými lidmi. Když trénujete doma se stále stejným člověkem, nebo v malé skupince několika lidí, zvyknete si na jejich pohyby, na jejich reakce - ale zcela neznámý člověk na ulici, který vám chce ublížit, najednou zareaguje úplně jinak, než jste zvyklí a vy si v tu chvíli nebudete vědět rady. Tím, že si na workshopu budete moci vyzkoušet své znalosti a dovednosti třeba na dvaceti, třiceti různých lidech, velice snížite riziko "nečekanosti" na ulici a budete daleko snadněji a účinněji reagovat i na něco, na co nejste zvyklí.

       Workshop je vždy místem, kde se setkáte s podobně zaměřenými a smýšlejícími lidmi, je to místo, kde si nejen zacvičíte, ale kde si popovídáte, vyměníte si zkušenosti a zážitky, dostanete spoustu odpovědí na spoustu svých dotazů a naberete inspiraci pro své další domácí tréninky. Pokud se sebeobranou úplně začínáte, tak opravdu doporučuji začít na takové akci - ušetříte si tím spoustu času a námahy, protože ihned odstraníte mnoho začátečnických chyb, které byste museli později dlouho napravovat. Na úvodním workshopu vás na takové chyby upozorním a řeknu vám, co dělat, abyste šli "správnou cestou".

        No a protože "nejen prací živ je člověk", vždy k výukovému programu workshopu přidám i zábavu, dobré jídlo, někdy adrenalin pro mladší, relax, wellness, či balneo pro starší, romantiku pro páry a pod ... záleží, kde zrovna budeme a jaký penzion, kemp, hotel, či lázně budu mít pro ten který workshop, či kurz za partnera. Tím chci zároveň podotknout, že všechny takové akce budou vždy se zařízeným pobytem a stravováním po celou dobu akce (vše již v ceně akce). Stejně tak vždy dostanete videozáznam toho, co jsme se na workshopu učili, co jste trénovali a co jsem vám k tomu říkal a vysvětloval - abyste z toho doma nic nezapomněli - a naopak se k tomu všemu mohli ještě dlouho při svém samostudiu vracet.

        Již jsem ve své více než dvacetileté praxi trénoval děti i dospělé, muže i ženy, bodyguardy i policisty .... v současnosti se zaměřuji na lidi, kteří základy sebeobrany potřebují nejvíce - na lidi od cca 15ti let, dospělé i aktivnější seniory (muže i ženy, chlapce i dívky), kteří bojová umění netrénují aktivně, či pravidelně - tedy na naprosté začátečníky, kteří mají jak obavy z reality okolo sebe (ze šikany ve škole i v práci, z agresivity v místě svého bydliště, ze znásilnění, či okradení, z násilí v práci - úřednice, učitelky, prodavači a pod ... ), tak zároveň zájem, snahu a chuť s tím něco udělat. Trénovat doma s někým základy sebeobrany, to neznamená, že pak nastoupíte do "klece" v MMA zápasech, nebo že se z vás stane profesionální voják zásahových jednotek, nebo vyhazovač v nočním baru, nebo bodyguard celebrit .... Znamená to, že sami sobě dáte víc šancí přežít situaci agrese, do které se nečekaně můžete kdykoli dostat a ve které by většinou stačilo málo - především nedat na sobě znát strach a to, že se neumíte bránit.

Ukázky technik, které vás naučím na workshopech :