Vietnamská kuchařka

od Bé Há a její maminky - CPress v Brně 2018 ve společnosti Albatros Media a.s.   www.albatrosmedia.cz


Vietnamská kuchařka

od Bé Há a její maminky - CPress v Brně 2018 ve společnosti Albatros Media a.s. www.albatrosmedia.cz

     Nejsem kuchař. Ani fotograf. Pouze snílek, který dělá to, co miluje. Nekonečný apetit, nadšení pro věc a láska k mým kořenům mě donutily sepsat knížku plnou receptů od nejlepší kuchařky na celém světě - mojí maminky.

     Moje maminka je hotová kouzelnice. Její pokrmy jsou jedním z důvodů, proč často opouštím svůj byt v centru Prahy a vracím se do našeho rodinného domku na severu Čech. Z #Mamahotelu odcházím dvojnásobná (jako od babičky!). Jediné hádky vedeme s mamkou o tom, že ten další talíř jídla do sebe opravdu nezvládnu nacpat, přestože je pro mě připraveno tucet dalších pokrmů.

     Vietnamskou kuchyni si zamilujete. Musíte, není jiné cesty. je neskutečně chutná, zdravá a plná čerstvých surovin. Pokud vás ani po návštěvách vietnamských gastro podniků příliš neoslovila, neházejte flintu do žita. Většina vietnamských podniků pokrmy dost šidí, sama nevím o žádném, kde by mi doopravdy chutnalo. Není tajemstvím, že restaurace v centru měst svoje pokrmy přizpůsobují tak, aby chutnaly především EVropanům - nejsou tolik výrazné, používají náhražky surovin (častá je záměna za lokální, či dostupnější produkt, aby zákazník neměl strach z něčeho nového, co nemůže dobře identifikovat).

     V této knížce naleznete desítky receptů pro každý den, které se vaří u Nguyenů už několik generací. Sama jsem však spíše degustátor než kuchtík, takže jsem u složitějších a časově náročnějších receptů přidala zjednodušenou verzi pro studenty s nedostatkem času. (Stále studuji a u toho pracuji - kdo má pak doma ještě půl dne vyvařovat, že?). Neočekávejte však žádnou "babicárnu", i přes všechno zjednodušení to bude stále autentické a poživatelné :-)

..............................

     Jedna z nejznámějších českých youtuberek Bé Há, která stojí za blogem "Stylewithme", vám otevírá dveře do své kuchyně a zve vás dál. Jelikož je Bé Há původem Vietnamka, naučí vás spoustu tradičních vietnamských receptů, které jí pomohla sepsat její maminka, takže jsou naprosto autentické a stoprocentně odzkoušené.

     Velkou výhodou této knihy je, že bát se nemusí ani ti méně zruční, nebo hodně zaneprázdnění kuchaři - čekají na vás i zjednodušené verze receptů, které vykouzlíte opravdu velmi snadno.


Zajímavá a doporučená videa z autorské produkce NET-TV Mozaika EU: