Velká obrazová přírodopedie

Nakladatelství Slovart s.r.o. Praha 2019 - distribuce Knihcentrum.cz    www.knihcentrum.cz


Velká obrazová přírodopedie

Nakladatelství Slovart s.r.o. Praha 2019 - distribuce Knihcentrum.cz     www.knihcentrum.cz


     Život na zemi začal před více než 3,7 miliardy let. Postupem času se první jednoduché organismy vyvinuly do neuvěřitelné rozmanitosti životních forem od mikroorganismů, hub a rostlin přes ryby, obojživelníky a savce. Všechny životní formy sdílí určité vlastnosti. Všechny jsou vybudované ze stavebních jednotek zvaných buňky, využívají energii uskladněnou v potravě a všechny plodí potomky během procesu zvaného oplodňování.

......................

       Základy života - mikroorganismy a houby - rostliny - bezobratlí - ryby - obojživelníci - plazi - ptáci - savci - habitaty  ....   na 360 stranách s vysoce kvalitními barevnými fotografiemi a kresbami.

     Velká moderní a profesionálně vytištěná encyklopedie přírody ukazuje srozumitelnou formou dětem i dospělým, jak funguje příroda celého světa Objevte prostředí pro život : Biomy, deštný prales, lesy mírného pásu, severský les, tropické travnaté pláně, travnaté pláně mírného pásu, mokřady, hory, pouště, tundra, polární oblasti, řeky a jezera, oceány.

      Inspirujte se kouzlem a krásami přírody. Jak se vznášejí kolibříci? Jak sovy hledají kořist? Jak se savci starají o svá mláďata? Jak skáčou giboni? Jak mění chameleoni barvu? Jak hadi cítí? Jak žáby komunikují? Jak se ryby starají o mláďata? Jak hmyz slyší? Jak loví štíři? Jak cestují semena?

      Co vám říkají pojmy, jako Evoluce, DNA, řasy a lišejníky, masožravé, nebo pouští rostliny? Víte, jak žijí a vypadají plži, nebo mlži? Sasanky a chobotnice, medůzy a hvězdice, korály a kroužkovci?

       Jak loví kudlanka, co jsou mnohonožky, jak fungují mimikry, jak migrují lososi, jak vypadají hlubinné ryby, co je plazí vejce, jak vypadá ptačí kostra, jak sovy hledají kořist, jak savci loví ve skupině ....

...........................

     S touto knihou si domů přinesete přírodu celého světa a dlouho se od ní nedokážete odtrhnout.


Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :