Velká kniha tmy

Halana Haraštová a Jiří Franta, Nakladatelství Albatros a.s.  2017


      Bez slunečního světla by na Zemi vůbec nemohl existovat život. A přesto někdy světlo zmizí a nastane tma. Ta totiž není ničím jiným, než nepřítomností světla. Světlo však ve skutečnosti nikdy nezmizí docela, jen ho může být tak málo, že ho lidské oko zkrátka nezachytí - na rozdíl od očí některých zvířat, třeba koček. Proto kočky a jiné šelmy dokáží ve tmě vidět lépe, než my lidé.

      Kniha pro děti s pěti celostránkovými ilustracemi nočního života v rozmanitých prostředích a rozevíracími chlopněmi s množstvím zajímavých informací.

     Mysleli jste si, že jsou ulice vašeho města a krajina kolem něj v noci tiché a opuštěné? Tato kniha vás vyvede z omylu. Zjistíte, že existují noční zvířata, která jsou aktivní, zatímco vy spíte, i rostliny, které svítí ve tmě. najdou se dokonce i lidé, kteří v noci pracují - když vy vstáváte, oni jdou teprve spát! Prozkoumejte s námi, co se v noci děje v lese, ve městě, na vesnici, na letišti a také, jací živočichové obývají věčnou temnotu u dna oceánů a pod zemí. Tma je plná života a stojí za to ji objevovat!

nakladatelství  Albatros média a.s. 2017
www.albatrosmedia.cz

recenze zveřejněna 28. dubna 2017