Ve světle nebo ve stínu

sborník povídek, sestavil Lawrence Block -  nakladatelství Metafora 2016


     Patnáct světoznámých prozaiků se nechalo inspirovat obrazy Edwarda Hoppera a na jejich motivy napsali každý svůj originální příběh. Další připojila Gail Levinová, kunshistorička a znmá odbornice na Hopperovo dílo. Poslední přidal Lawrence Block, autor více než padesáti bestsellerů, který rovněž povídky sestavil do této antalogie. Každá ze sedmnácti povídek je uvedena barevnou reprodukcí obrazu, z něhož spisovatel čerpal.

     Vyprávění se ujali mistři pera a autoři bestsellerů z různých žánrů. Nechybějí ani takoví velikáni, jakými jsou Stephen King, Lee Child, či Joyce Carol Oatesová. K nim se přidala i řada dalších, například Michael Connely, Megan Abbottová, Jusin Scott, či mistr detektivního thilleru Jeffery Deaver.

     Můžete se těšit na širokou škálu žánrů, od hororu, přes detektivku, až po povídky tajemné, fantastické, či romantické. Obrazy amerického realistického malíře Edwarda Hoppera jsou plné osobitého kouzla a nejen milovníky umění vybízejí k objevování příběhů v nich ukrytých. Díváme se na ně a jsme vtahováni do jejich světa. Co všechno se za nimi skrývá?

...........................

     Žena v okně - schovala je pod polštář luxusního modrého křesla. Prsty je hladí, téměř s ostychem a ucukává, jako by pálily. Ne! Nic z toho se nestane, nebuď blázen.

     Je jedenácthodin dopoledne. Slíbil, že se s ní sejde v tomto pokoji, ve kterém je pořád jedenáct hodin dopoledne. Ona teď dělá to, co jí jde nejlép: čeká.Dokonce na něj čeká tak, jak to má rád: nahá. Má na sobě jenom boty. V rouše Evině, jak tomu říká on. Ne nahá.


Nakladatelství Metafora 2016

www.metafora.cz