Vaříme jako profíci

Originální videorecepty, členění surovin, koření, rady a tipy profesionálních kuchařů, úpravy potravin, příprava, servírování, ochucování, diety - to vše v rámci domácího vaření a stravování pro každého.


     Vítejte v rubrice o vaření, přípravě jídla, výběru potravin, surovin, koření .... i pomůcek, přístrojů a vybavení do vaší domácí kuchyně. Ať si vaříte jako single sami pro sebe, nebo pro občasnou návštěvu, ať už se musíte postarat každý den o hladovou početnou rodinu, či budete na dovolené vařit v kempu, na chatě, či ve stanu, vždy a za všech okolností můžete u přípravy jídla přemýšlet, jednat, nakupovat a vařit jako profesionální kuchaři - a k tomu ještě vařit zdravě, z čerstvých a dobrých základních surovin bez chemi a neškodit tak sami sobě i svým nejbližším.
   Jako téměř každý Čech jsem i já vyrostl na knedlících a vepřovém, na obalovaných smažených řízcích, kuřeti na paprice, držkové polévce, jitrnicích s bramborem, bramborové kaši, mléce a sýrech, "smažáku" a hranolkách, chlebech s máslem a marmeládou, paštikou, taveném sýru a samozřejmě na párcích a salámech všeho druhu. A tak stejně jako každý druhý trpím v padesáti letech nadváhou a i když ještě nemám ani cukrovku, ani rakovinu, ani jsem nepřechodil infarkt, či mrtvici a netrpím alergiemi, vidím tohle všechno denně v lidech okolo sebe, kamkoli přijdu. Připadám si už jako exot, jako mimozemšťan, když nemluvím s vrstevníky svého věku o lécích, nemocech, bolesti, doktorech a poplatcích v lékárnách, ale bavím se raději s mladými lidmi o muzice, filmech, instagramu a cestování ....

      Dnes se zcela vážně zamýšlím nad svou současnou situací a nad tím, jak své zdraví, o kterém vlastně ani nevím, jak je stabilní a silné, ještě dlouho vydrží. Nechci být nemocný, nechci do konce života jíst hromadu léků - když vím, kde 95% nemocí vzniká - v naší stravě.

      Proto se mým hlavním cílem teď stává co nejdelší udržení zdraví bez potřeby léků, návrat a udržení vitality a pohyblivosti, návrat na normální váhu. A neprve je třeba pochopit příčinu problému. Proč? No, odpověď je jednoduchá - protože mi přijde mnohem přirozenější, levnější a zábavnější být zdravý a v pohodě, než být nemocný, slabý a nemohoucí.

Doporučená a zajímavá videa s tématikou vaření, přípravy potravin, zdravé stravy a videoreceptů originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :