V mysli vraha

Mike Omer,  Nakladatelství Cosmopolis  2019,  GRADA Publishing     www.grada.cz  www.cosmopolis.cz


V mysli vraha

Mike Omer, Nakladatelství Cosmopolis 2019, GRADA Publishing www.grada.cz   www.cosmopolis.cz


      Neexistují stopy, jen oběti. Jediná možnost, jak odhalit pachatele, je myslet jako on. Myslet jako vrah.

     Chicago. Tři ženy byly nalezeny uškrcené, nabalzamované a naaranžované v pózách, jakoby byly živé. K případu je přizvána horlivá a sebevědomá forenzní psycholožka Zoe Bentleyová a podivínský speciální agent FBI Tatum Gray. Zoe musí pochopit vrahovu motivaci, aby ho policie dokázala najít dřív, než zemřou další ženy. Během vyšerřování sama dostává podezřelé anonymní zásilky. Nikomu o nich neřekne, jejich obsah ale odkazuje k příšerným zločinům z minulosti. Z lovce se stává kořist a z minulosti děsivá přítomnost ....

..................................

        Kancelář šéfky oddělení se nacházela na stejné chodbě o čtvery dveře dál. Na bronzovém štítku na dveřích stálo "Ředitelka útvaru Christine Mancusová". Zoe zaklepala a Mancusová ji okamžitě vyzvala, ať vstoupí.

       Zoe se uvelebila na židli pro hosty naproti stolu. Mancusová seděla na opačné straně s židlí otočenou bokem. Zahloubaně pozorovala akvárium stojící u zadní stěny. Pyšnila se působivým zevnějškem, měla hladkou snědou pleť, na které téměř nebyly znát roky a stažené černé vlasy, tu a tam protkané stříbrošedými pramínky. Tvář měla natočenou do strany a znamínko krásy poblíž jejích rtů ukazovalo přímo na Zoe.

       Zoe se zadívala na předmět šéfčiny fascinace. Vnitřek akvária se často měnil podle jejích vrtochů. Momentálně připomínal hustý les, shluky vodních rostlin zbarvovaly vodu do zelena a tyrkysova. Sem a tam líně plavala hejna žlutých, oranžových a fialových rybiček.

......................................

     Mike Olmer je původně novinář a vývojář počítačových her, ale v současné době nejvíc přemýšlí nad svou novou sérií detektivních thilerů s forenzní psycholožkou Zoe Bentleyovou. S oblibou píše o skutečných zločincích, nebo naopak obětech zločinů. Má ale taky rád humor, proto svoje thillery odlehčuje vtipnými pasážemi.


Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :