ÚNOR - Příprava, vybavení, zemina, semena, sazenice


Únor 2019 - ve videu najdete : oživení loňských jahodníků, výsevní substrát, vysévání semínek paprik, vysetí stévie sladké a koriandru setého.

Únor 2019 - ve videu najdete :celé video je věnováno přesazování Aloe Vera do většího květináče, výměna a úprava zeminy pro Aloe, rozesazení výhonků od mateřské rostliny a jejich zasazení do samostatných květináčů.Partneři tohoto projektu o pěstování na balkonech, terasách a v bytech :

     Milí diváci a divačky, vítejte na "únorové" stránce zahradničení na městských balkonech. V únoru 2019 tento dlouhodobý videoprojekt začínáme, proto jsou tu jen dvě úvodní videa. Další přidáme vždy v únoru následujících let a postupně se zde budou hromadit nejlepší rady a videonávody, co dělat v únoru v sobestačném pěstování ovoce, zeleniny, bylinek a dalších plodin na městské terase, balkonu, či v bytě.


     V únoru je ještě venku zima a pro balkony to znamená, že je můžeme vyčistit, zamést a připravit na jaro. Můžete vyhodit z truhlíků a květináčů po jednoletkách starou zeminu, květináče a truhlíky vyčistit, vymýt a dezinfikovat a dát do nich novou drenážní vrstvu i zeminu - podle druhu osiva, nebo sazenic.

      V únoru je ale už vhodná doba na vysetí některých semen do výsevních nádobek, které mohou být z plastu, rašeliny i jiných materiálů, nebo vyséváte na nízkou vrstvu zeminy do truhlíčků, nebo misek a poté rozsazujete silnější sazeničky do nádobek (třeba kelímků od jogurtů).  Pokud některé trvalky, jako ylinky, jahody a pod ... přežily zimu na balkoně, odstraňte všechny suché výhonky a listy, je-li třeba můžete přesadit do většího květináče a pomalu začněte zalévat. Nicméně je chraňte před mrazinými dny a hlavně nocmi a nechte je třeba doma, někde u oken na světle.


Další zajímavá autorská videa z produkce NET-TV Mozaika EU: