Tučné superpotraviny

David Frej,  nakladatelství Eminent  2016


    Barry Groves prohlásil : "Existuje jeden rizikový faktor, který způsobuje smrt. Je tak silně rizikový, že úmrtnost je stoprocentní. A zaručuji, že jestliže tento faktor odstraníme, nebudeme potřebovat výzkum, ani peníze. Během krátké doby vyřešíme všechna úmrtí. Tento rizikový faktor se jmenuje ŽIVOT"

     Nová kniha MUDr. Davida Freje (studoval lékařskou fakultu v Praze, přírodní medicínu a výživu v USA, Rakousku a v indické Puně) přináší nové poznatky z oblasti výživy, korespondující i s nastupujícím názorem, že největším nepřítelem zdravého života je hromadně otrávená průmyslová přechemizovaná strava, vycházející z továren celého světa.  Autor knihy je přesvědčen, že současnou epidemii cukrovky, obezity, nemocí srdce a dalších civilizačních chorob způsobuje propagovaná nízkotučná strava s převahou nezdravých průmyslově zpracovaných tuků a margarinů, provázená nadbytkem sacharidů a rafinovaných cukrů. V knize přináší výsledky studií, které ukazují, že cukry spolu s nedostatkem tuků a také nízká hladina cholesterolu zkracují život a zvyšují riziko nemocí.

     Hodně kapitol knihy jde do netradičních sfér - například to, že nízkotučná strava je nezdravým mýtem stejně, jako že vegani a vegetariáni jsou zdravější. Probírá se pravěká strava, mléčné výrobky, cholesterolová hysterie a především zdravé tuky a tučné superpotraviny. V knize najdete nejen myšlenky a rozbory studií, ale i zdravé recepty všeho druhu.

nakladatelství Eminent 2016
www.eminent.cz