Trénink fascií

Divo G. Müller a Karin Hertzer, Nakladatelství ANAG 2018   www.anag.cz


Trénink fascií

Divo G. Müller a Karin Hertzer, Nakladatelství ANAG 2018 www.anag.cz


     Fascie proplétají naše tělo od hlavy k patě a tvoří komplexní síť. Účastní se každého pohybu a také poskytují tělu správné držení a tvar. Právě na napnutí fasciálního obalu svalu nejvíc záleží, jestli jsou naše stehna pevná, nebo roztřesená jako puding. Proto bychom neměli posilovat jenom svaly, ale cíleně se zaměřit také na trénink svých fascií.
      Divo Müller vytvořila společně s odborníkem na fascie dr. Robertem Schleipem nový program : zjemnění + pérování + tonizace + oživení.
       Tak zní její úspěšný recept na pevné kontury těla. Autorka kombinuje tyto čtyři komponenty tak, aby cviky optimálně posilovaly fasciální řetězce. Kdo trénuje tímto způsobem, vypadá lépe a pohybuje se lehce a bez potíží. Nový program je mimořádně efektivní pro nadměrně pohyblivé jedince a osoby se slabou vazivovou tkání.
...................
      V této knize jsme shromáždili obsah, pojetí a nové vědecké poznatky, které se speciálně zaobírají napínáním a posilováním vazivové tkáně. Publikace se proto zaměřuje na ty, kdo trpí měkkým, tzv. slabým vazivem, nadměrnou pohyblivostí a celulitidou. Titulů, zahrnujících základní cviky pro trénink fascií se objevilo na německém trhu již více - na své si v nich přijdou především lidé, kteří se příliš nepohybují. Řada těchto programů, zaměřených na fascie, se zásadně inspirovala tréninkovým přístupem fasciálního fitness, který jsme jako tým sestávající ze sportovců, fitness trenérů a fyzioterapeutů vytvořili v úzké spolupráci s Fascia Research Group v Ulmu pod vedením dr. Roberta Schleipa.
     Kniha, kterou držíte v ruce, si však stanovila jiný, speciální cíl, neboť v ní jde o zlepšení napětí vaziva a tím také kontur těla. Nakolik tuto takzvanou tonizaci ovlivňují fascie, se dozvíte v poutavé teoretické části publikace, v níž jsme se společnými silami snažili objasnit fundovanou a zčásti komplexní vědeckou látku názorně a s pomocí ilustrací a fotek.
      Nechte se při čtení nakazit naší fascinací fasciemi, protože se to vyplatí! Lépe porozumíte svému tělu, v testu zjistíte, jaký jste vazivový typ - a pak můžete optimálně používat tréninkový program, představený v druhé části knihy.

Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :