Travel Bible - Praktické rady za milion, jak procestovat svět za pusu.

Petr Novák, Matouš Vinš,  Nakladatelství Blue Vision 2018   www.bluevision.cz

 

Travel Bible - Praktické rady za milion, jak procestovat svět za pusu.

Petr Novák, Matouš Vinš, Nakladatelství Blue Vision 2018   www.bluevision.cz


      Každá správná cestovatelská Bible by měla začínat nějak takto :

"Tvá víra v cestování budiž posílena. Tvůj čas na cestách prodloužen. Tvé náklady sníženy na minimum a tvé zážitky maximalizovány".

                                                                                  Ámen/LETADLO

     A o tom je Travel Bible, kterou právě začínáte číst. Již mnoho let se nás turistický průmysl snaží přesvědčit, že dlouhodobé cestování je příliš drahé. My vás naopak přesvědčíme, že vyrazit na několikaměsíční cestu nemusí být o nic dražší, než běžný zájezd za exotikou. Když na to přijde, můžete se z cesty vrátit s naditějším kontem, než když jste odjížděli. Opravdu.

     Asi každý si jednou položí otázku, zda se chce věnovat budování kariéry, pracovat osm hodin denně a jednou až dvakrát do roka odjet na dovolenou - nebo se vymaní z krysího závodu a vypraví se objevovat svět. Dodáme vám odvahu nasednout na letadlo a zahájit první velkou cestu. I kdyby to pro někoho měl být jen týden v Maroku. Víme, že první krok je ten nejtěžší.

     Začnete týdnem a skončíte na několika měsících, nebo třeba roce. Po přečtení knihy se stanete expertem na letenky a budete vědět, jak ušetřit desítky procent za bydlení, jídlo, dopravu i zábavu. Poradíme vám, jak si našetřit dostatek peněz, případně si nějaké přivydělat, i jak si můžete nastavit život tak, abyste získali čas. Usnadníme vám i samotnou přípravu na cestu, poradíme s očkováním, pojištěním i výběrem banky. Ukážeme, co na cesty zabalit tak, abyste nemuseli vláčet těžké kufra. Máme pro vás i tipy, jak objevit skutečně unikátní místa.

     Mnoho cestovatelů láká cesta kolem světa a samozřejmě se dostaneme i k tomuto tématu. Mimo jiné vám poradíme, jak sehnat letenku kolem světa za méně než 30.000,- Kč a jak ji co nejlépe využít. A protože každého občas baví užívat si luxusu, zjistíte i to, jak se mít jako král a přitom za to neutratit celý roční plat.

     Ukážeme vám, že je možné cestovat i pracovat zároveň a přidali jsme  praktické návody i zkušenosti, jak toho dosáhnout. A je přitom celkem jedno, jestli jste zaměstnancem v korporátu, majitelé firmy, nebo podnikatelé na volné noze.

      Závěr knihy se věnuje možnostem, jak si díky zážitkům, fotkám a videím z cest vydělat, třeba na objevování dalších zemí. Zjistíte, jak se stát profesionálním cestovatelem.

     Co by vás mělo uklidnit před první cestou, je fakt, že obrovské množství lidí už něco podobného absolvovalo před vámi a všechno dobře dopadlo. Několikaměsíční cesty u nás nejsou příliš populární, ale pro zbytek světa se jedná o běžnou část života. Mnoho Australanů například předtím, než založí rodinu a začnou žít "spořádaně", vyrazí na několik měsíců (nebo i let) do zahraničí. Objevit pořádný kus světa, srovnat si priority a užít si života. Neznamená to, že nemůžete odjet, pokud je tato část života už za vámi. Nikdy není pozdě. Zatímco čtete tyto řádky, miliony lidí cestují kolem světa a objevují krásy jiných zemí.

Zajímavá a doporučená videa z produkce NET-TV Mozaika EU: