To je dost, žes zavolal

Josef Ejnar,  Nakladatelství Epocha 2016


     ".... Jako ve třech divadelních představeních prožije Máňa ztrátu zbožňovaného tatínka. Poprvé, když jednoho dne oznámí, že od rodiny odchází k jiné ženě, prý vynikající soudružce. Podruhé, když se po roce objeví a žádá o návrat, ale je hrdou matkou i dcerou odmítnut, a pak o něco později potřetí, když přijde oznámení o jeho tragické smrti na pile ve vzdálené Železné Rudě. Tísnivé ticho vládne toho dne v domácnosti a když se Máňa v noci probudí, zaslechne matčiny tlumené vzlyky. Jak rozporné jsou někdy lidské city! ..."

     Román o Pepíkovi Vojířovi a jeho rodině a životě je spojením autorova osobního života s literární fikcí. Vypráví o dobovém životě a kouzlu prostředí kolem Teplic, Mostu, ale i Milešovky, Kletečné a památných Stadic s autentičností let válečných až k rokům 1948, 1965 a 1968.

      " .... Ráno nastane v tábornické škole zmatek. Rozhlas oznámil invazi pěti armád do republiky. Co máme dělat? Před blíževedlským konzumem stojí fronta domorodců a nakupuj se mouka, cukr, sůl a olej do zásoby. Třeba dojde k válce, proslýchá se. Vedení tábora rozhodne předčasně školu ukončit. Během dne se táborové zařízení naloží na dva náklaďáky. Večer je tábořiště vyklizeno.

     Kdo by si to včera pomyslel? Petr má v hlavě jedinou myšlenku: pravda se přece potvrzuje praxí a žádná hezká slovíčka nemohou vyvrátit, že tento vpád je neomluvitelný a tahle zrada principů bude možná fatální ...."

Nakladatelství Epocha  2016

 www.epocha.cz