Tipy, rady, triky


        Někdo vám ukradne telefon a volá na placené telefonní linky. Vám pak příjde účet, který vás může finančně položit.

       Já mám v telefonu simkartu od Sazka mobil a přikupuju si kredit. Mám na kreditu vždy tak okolo 300,- až 500,- Kč. Volám minimálně, veškerou komunikaci soustředím na internet (messenger, mail a pod ...), což je téměř zdarma.

     Jednou za čas si dobiji na kredit cca 200,- Kč a mám svatý klid. Mám malý obyčejný "důchodcovský" mobil za necelou tisícovku. Nabitý vydrží až tři dny bez dobíječky, je malý, lehký a spolehlivý. Na internet mám počítač, při cestě pěšky se dívám na svět okolo sebe a v autobuse, či vlaku se dokážu pohodlně vyspat. Na delší cesty si beru tablet s videi a hudbou. I bez vložené simkarty se skoro všude s ním mohu připojit na veřejné wi-fi, které je zdarma. Telefon mám jen k občasnému volání, nebo smskování, utratím v průměru měsíčně tak 50,- Kč. Když mi ho někdo ukradne, nebo když ho ztratím, koupím si nový, svět se mi kvůli tomu nijak nezboří a přijdu maximálně o aktuální výši nabitého kreditu tedy o několik málo stokorun. Řekněte mi, proč bych si dělal život složitější?


      Obchodní řetězce prodávají čím dál častěji určité zboží jen v omezeném počtu kusů. Kolabuje dovoz, zemědělství, výroba, nebo doprava? Pravděpodobně už drhne všechno zároveň.

        Měl bych malou radu, když není čerstvá zelenina, nebo ovoce - mražená je skoro vždy. V zimě bych jí dal i přednost před čerstvou, protože v zimě v supermarketech stejně dostanete jen skleníkové umělotiny bez chuti a vitamínů, pěstované pod zářivkami na sterilní vatě, kdy jsou rostliny jen dopovány nutnými živinami z hadiček. Sluníčko, příroda .... neznámý pojem. 

      V sezóně kupujte sezónní ovoce a zeleninu, jezte ji tehdy kdy je levná a na trhu - a nedělejte si hlavu s tím, že nebudete mít měsíc čerstvé salátové okurky, nebo že v únoru nekoupíte čerstvé maliny .... ono je to jen dobře, příroda ví nejlépe, co má kdy pro vás udělat.

       Osobně nemusím kompoty, zavařeniny, marmelády - je v tom moc cukru a pochybuji, že v tom zbylo nějaké podstatné množství vitamínů, antioxidantů a dalších užitečných látek. Dal bych přednost mraženému zboží - a když něco není, vždy je něco jiného ....