Tetování

Meyline,  Nakladatelství METAFORA Praha 2018   www.metafora.cz


Tetování

Meyline, Nakladatelství METAFORA Praha 2018 www.metafora.cz     Tetování bez jehel je skvělou a nebolestivou alternativou klasického tetování a dnes je doslova celosvětovým trendem. V této knize zjistíte, jak snadné je ho vytvořit pomocí šablon, obtisků, inkoustu, nebo lepidla a třpytek ... Můžete si vybrat z různých technik, které jsou vysvětlené krok za krokem. Nechte se inspirovat bezmála dvacítkou návrhů tetování s praktickými tipy a radami. Najdete tu motivy minimalistické, nebo plné fantazie, ozdobné pro zvláštní příležitosti, symbolické mandaly, kmenová a maorská tetování ... Ozdobte svou pokožku těmito skvosty, které můžete podle chuti a potřeby střídat a buďte stále znovu originální!

.............................

      První tetování se objevilo už v prehistorii. Dokládá to nález mumifikovaného těla pravěkého bojovníka, které bylo 5300 let uvězněné v Similaunském ledovci. Tělo bylo nalezeno v italských Alpách v roce 1991. Bojovník měl malé schematické značky na kloubech. Vědci se domnívají, že tyto značky mohly být vytvořeny z léčebných důvodů, aby muži ulevily od bolestí kloubů.

     Před tímto unikátním nálezem se mělo za to, že první tetování pochází z Egypta. Svědčila o tom mumie z roku 2200 př.n.l., jejíž tělo bylo celé potetované ozdobnými motivy. V tomto případě se nejspíš jednalo o tetování posvátné, vytvořené z náboženských důvodů.

      Ve Střední Asii byla objevena mumie z roku 500 př.n.l., která měla na těle tetování představující bájné tvory.

..............................

      Dočasné tetování je již několik let velmi oblíbeným módním trendem. Má ho v oblibě čím dál tím víc lidí, protože je snadné ho vytvořit, vypadá skvěle a hlavně není trvalé, takže ho můžete donekonečna střídat.

     V současné době je na trhu spousta značek nabízejících archy s tetováím s nejrůzněšími motivy a v bezpočtu barev a tvarů podle módních trendů. Pokožku si tak můžete ozdobit třeba šperky skoro k nerozeznání od pravých, nebo těmi nejjemnějšími krajkami. Nejdůležitější je originalita. Nalepovacímu tetování ze žvýkaček, na které si možná vzpomenete z dětství, se dočasné tetování nepodobá ani trochu. Je to skvělý kompromis pro ty, kteří stále váhají nechat se potetovat jehlou.

     Většina dočasného tetování funguje na principu obtisku, ale existuí i další techniky, které objevíte díky této knize. Experimentujte a najděte si tu, která vám bude sedět nejlépe. Chce to jen trochu cviku .... a rychle se z toho stane skvělá zábava. Čeká vás radost z tvoření a odměnou vám bude okouzlující výsledek.


Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našich dvou You Tube kanálů :