TAIJIQUAN (Tchaj-ťi čchüan)

Česká asociace taijiquan -https://www.taiji-quan.cz/


      V současnosti je tchaj-ťi (tai chi, čínsky 太極拳 - taijiquan, čti tajči-čüen) jedno z nejpopulárnějších cvičení, kterému se věnují milióny lidí po celém světě. Ne každý však chápe tajči v jeho komplexnosti a přirozenosti. Moderní tajči je zejména prostředkem překonání každodenního stresu, učí nás relaxovat, posiluje naše zdraví a imunitu přirozenou cestou, prohlubuje naši koncentraci a schopnost vnitřní sebekontroly, učí nás účinné a inteligentní sebeobraně.
Více zde:  https://www.taiji-quan.cz/


     Roman Steiger se narodil v roce 1977 v České republice. Již od dětství se zajímal o různá umění rozvoje osobnosti. Měl také postupně možnost setkat se s velkými učiteli meditace, jako jsou Dragan Vujovic, Dave King, Jose Silva, Sri Chinmoy, Svami Maheshvarananda, Jayapatak Svami atd. a díky nim poznat tradiční i moderní školy jógy.

     "Prakticky od roku 1987 se věnuji studiu bojových umění a dostává se mi té cti setkat se s řadou vynikajících instruktorů, jakými jsou např. Jiří Kovařík, Pavel Kasl, Alois Konečný, Peter Pavlik, Vladimír Hotovec, Jan Gyuris a dále zahraniční mistři jako Son Song gun, Ogawa Takeji, Yamaue J. Keido a další..."

Více zde:  https://www.taiji-quan.cz/o-nas/

Rozhovory o Tajči s Romanem Steigerem, prezidentem Česká asociace taijiquan