Svět přírodních antibiotik

Josef Jonáš, Jiří Kuchař, Nakladatelství Eminent  2014


      V České republice v posledních letech sílí společenské povědomí o tom, že přirozená léčiva, na rozdíl od většiny chemicky vyráběných léků ve velké většině nevykazují vedlejší účinky. K této změně názoru určitě přispěly i množící se zprávy o praktikách farmaceutické lobby, o tzv. motivování lékařů a podobně. V této knize v žádném případě nechceme zatracovat všechna syntetická antibiotika, protože v posledních desetiletích zachránila životy milionů lidí. Je to s nimi  ale bohužel stejné, jak to známe z jiných průmyslových odvětví. Jakmile se stanou byznysem, jdou většinou všechny zásady stranou a proto z nich nesprávné zacházení a nadužívání, spojené s mnohdy doslova nezodpovědným předepisováním, dnes učinilo celosvětově nejčastěji předepisované léky. Ruku v ruce s tím se dostavila rezistence, odolnost, a tak se mnozí původci nemocí svým někdejším chemickým nepřátelům vysloveně vysmívají.

     Lidstvo dnes provázejí nemoci, které dříve neexistovaly, nebo byly známé jen někde. Je hodně nemocí, prokazatelně podmíněných výživou. K nim ovšem přistupují nemoci vyvolané chorobným vlivem narušeného prostředí, na kterých se podílejí umělá hnojiva a syntetická strava chovných zvířat, ale také všudepřítomné vysoké napětí, rozhlasové a televizní vlny a vyzařování mobilních telefonů. V neposlední řadě přidejte nemoci způsobené škodlivým životním stylem.

     Medicína ovšem zná svoje řešení, jak z toho ven. Lékaři předepisují stále častěji stále silnější lék. Tak se do našeho organismu dostávají kromě syntetických vitamínů, kterými se to v potravinách jen hemží a průmyslově vyráběného cukru, který je i tam, kde vůbec být nemusí, také syntetická antibiotika, antivirotika, kortikoidy, nebo hormonální preparáty.

Nakladatelství Eminent  2014
www.eminent.cz