Styl a móda, společnost, dění, tipy

 pro ženy, muže i děti


      Styl, móda, etiketa, společnost - pokud zůstaneme v parametrech České republiky, potažmo Evropské Unie, tak se máme jako národ i jako jednotlivci ještě věru čemu učit a co dohánět. A tím nemyslím dohánět nedohonitelné výstřelky proměnlivé módy, nebo mít neustálý přehled o všech zrovna populárních celebritkách společnosti, které před měsícem ještě nikdo neznal a za půl roku při vyslovení jejího jména jen nechápaně zakroutíme hlavou. Myslím tím mít a získat opravdu STYL - stát se člověkem, kterému je příjemně samotnému se sebou a v jehož společnosti se příjemně cítí i většina ostatních (chtít aby vás měli rádi všichni je pravděpodobně naprostá utopie, takže to tak prostě berme).

Dnes žijeme daleko rychleji, uvolněněji, rozmanitěji a praktičtěji, než byť jen předešlá generace, natož v minulých desetiletích, či staletích. Alespoň v Evropě se každý jedinec stává pánem svého osudu a volí si svou životní cestu, činí vlastní rozhodnutí - byť vždy do jisté míry vázaná na rodinu, schopnosti, finanční možnosti a další závazky. Přesto, slovy modermí etikety, bychom jisté mantinely chování měli mít za nepřekročitelné - nikdy bychom neměli ztratit ohled na lidi okolo nás, na jejich vlastní názory, vkus, styl, přemýšlení a rozhodování.

      V dnešní společnosti je mnohdy styl, vkus a móda zvláště pro mladé lidi a pak v tzv. "společnosti" přílišným diktátem, někdy až "zákonem", podle kterého jsou posuzováni všichni - a zvlášť přísně ti, kteří vybočují. Co na tom, že méda je každou chvíli úplně jiná a s osobností, charakterem, inteliencí, či duší člověka nijak nesouvisí?

       Jsem možná už "stará škola", ale věřím že STYL znamená mít "vychování" a společenské chování - především. Nemluvit na veřejnosti tak sprostě jako trestanec v podzemní stoce (zvlášť mladé dívky okolo 15 let), nemít na sobě tolik šminek a líčidel, že si vás lidi pletou s nově omítnutou fasádou činžáku, nemít vlasy špinavé, mastné a zničené levnými barvami. Dám tisíckrát víc na hřejivý lesk a úsměv v očích a na mile vypadající tvář, než na nejdražší džíny, šperky, či kozačky.

      V těchto rubrikách se nebudeme chovat jako nesmyslná bulvární "módní policie", protože respektujeme, že každý z nás má právo se oblékat do toho, co je mu příjemné, nosit to, co chce, dělat si s tělem, vlasy, nehty a pod ... co je mu libo. Představíme vám různé módní směry, salony a osobnosti, dáme vám tipy a pozvánky na akce a k zajímavým cílům. Ukážeme vám krásu i objektivem fotoaparátu a kamery, protože STYL, to je VNÍMÁNÍ KRÁSY - žen, přírody, planety, umění ....

     Ukážeme si souhrn toho, co v moderním slova smyslu znamená "MÍT STYL" - včetně etikety, vychování, přístupu k ostatním lidem, energie. Proč, když tohle všecho jsou jen "Nepsaná pravidla společnosti"? Protože tyto nepsaná pravidla určí, kdo doopravdy jsme. Nejdou zakázat, nejdou popřít, nebo násilně zákonem změnit. A především - jsou nadčasová :-)

     A samozřejmě pokud chceme vědět, kým jsme, měli bychom vědět, kým jsme byli, jaké jsou naše prameny a zdroje. Objasníme si postupně kořeny naší evropské kultury, naše tradice, svátky a zvyky, původ naší morálky, filozofie, etikety i vlivu dnešní moderně konzumní doby.

Další texty i rubriky na této stránce připravujeme, děkujeme za krátkodobou trpělivost.