Střeh, kryt, kroky, posuny, těžiště

Na této veřejně přístupné stránce webu vám nabízíme základní ukázky sebeobrany v systému "BODYGUARD COMBAT ART". Můžete se podle nich začít sami doma učit - a další, pokročilejší techniky, kombinace a především tréninové postupy a texty (jak trénovat, kde zpevňovat, jak dýchat, na co si dávat pozor a pod...) najdete v klubové sekci každé ze stránek se sebeobranou. Natáčení této videoencyklopedie je náročné na čas i peníze a tak jsou další videa zpoplatněna ročním členským příspěvkem 1.000,- Kč (možno platit i pololetně, nebo čtvrtletně). Zde se přihlásíte :  Registrace do klubu BODYUARD COMBAT ART CLUB


     Ukázka jednoduchého úkroku stranu s protiúderem ve chvíli, kdy ustupujeme před "strkáním" zepředu (někdo nás chce odněkud vyhodit).

Ukázka bloku celou paží (kryt těsně u hlavy) a rychlé kombinace protiúderů na hlavu.

     Zde je názorně vidět, jak dobře natrénovaný úhyb/úkrok tělem do strany dokáže ustát i útok s bodnou zbraní a přitom jsme stále v dosahu protiúderu - obojí lze vést současně.

Základy pro nácvik dobrého krytu horního pásma - jde o pozici ruky, snížení těžiště, kontrolu útočníka, dobrou pohyblivost a stabilitu současně, práci se zpevněním těla a dechem ... Kryt je něco jako štít, na který dopadne útok, musí vydržet a nevyřadit vás z boje.

Doporučená a zajímavá videa s tématikou sebeobrany a survivalu z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :