Star Wars - Rok za rokem

kolektiv autorů - Albatros média a.s., Nakladatelství Egmont  2017


     "Hvězdné války v naší kultuře natolik zakořenily, že na ně při svých projevech odkazovali i svědoví vůdci. Jediismus byl dokonce navrhován jakožto nové náboženství. Když byl do světa zaplaveného Star Wars v roce 2005 uveden závěrečný díl prequelové trilogie, stěží by se na Zemi našel, kdo by o tomto fenoménu nikdy neslyšel."

George Lucas

     Velkoformátová luxusní skoro čtyřistastránková encyklopedie vás provede kompletně všemi filmy, příběhy a zákulisím sci-fi fenoménu Hvězdných válek - Star Wars. Od historie "sci-fi života" před Star Wars, přes původní trilogii, dobu mezi trilogiemi, prequelovou trilogii, klonové války a dál až k nové éře Star Wars. Obrazová kronika, jakou by měl mít v ruce každý fanoušek a milovník této kultovní záležitosti.

...............................

      Od roku 1977 jsou Star Wars stálou součástí populární kultury. Celosvětovým fenoménem, který přetrval již čtyři desetiletí. Tento chronologický průvodce předkládá úplnou historii Star Wars, včetně nejnovějších přírůstků do jejich světa, jako jsou fily "Síla se probouzí" a "Rogue One".

...............................

     "Ještě když jsem pracoval na knize Star Wars : The Ultimate Visual Guide (2005), zmínil se mi poprvé výkonný eitor v Lucasfilmu J.W. Rinzel poprvé o nápadu na nefiktivní obrazovou historii Star Wars. Laura Gilbert, editorka u DK, mě následně požádala, zda bych měl zájem se zapojit do chystaného projektu - chronologie "kinematografických událostí, vydávání komiksů a románů, televizních spin-offů, animovaných Clone Wars, klíčového merchandisingu, akcí pro fanoušky a dalších věcí". Ano, měl jsem zájem. Zvláště se mi líbily ty potenciální "další věci". Začal jsem pracovat na etailní synopsi a vybírat obrázky."

      V encyklopedii najdete nepřeberné množství detailních zajímavostí z reálného světa. Například pozorní čtenáři si všimnou, že data vydání komiksů Star Wars od Marvel Comics se liší od data na jejich obálkách. Pokud to ještě nevíte, data na obálkách starých komiksů nepředstavují čas vydání, ani expedice, ale říkala trafikantům, kdy mají neprodané výtisky sundat ze stojanů.