Star Wars: Poslední z Jediů

Rian Johnson - distribuce v ČR Falcon a.s., premiéra 14. 12. 2017


Režie:  Rian Johnson

Stopáž: 150 minut

Scénář: Rian Johnson

Hrají:

Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern, Benicio Del Toro


Nové Star Wars mě velice zaujaly. Každý na to může svůj vlastní názor, ale co se týče mě, tak pro mě to byl neskutečný zážitek. Vžila jsem do role Rey, která byla krásná a statečná bojovnice. Trošku mě mrzí, že jeden z hlavní představitelů Luke Skywalker se objevil ve filmu na začátku a pak až na konci. Jinak musím dát palec nahoru !

                                                                             Anett Poslušná, redakce NET-TV Mozaika EU

      První z dílů Star Wars, který jsem shlédl v IMAX 3D, což samo o sobě byl zážitek. Princezna Leia a Luke Skywolker mi připoměli mé vlastní mládí, kdy jsem viděl první hvězdné války z Betamax kazety a na černobílé televizi ... kruh se dnes uzavíral, ale na konci filmu opět, jak už bývá v amerických filmech zvykem, zůstal pootevřen.  Co říci k filmu? Dokonalý technicky, nic jiného ani nečekáte. Příběh se dotkl hranice temna a světla, která najednou nebyla tak úplně ostrá a jasná, jako dříve. Každopádně mne film na dvě hodiny naprosto upoutal a odnesl do pohádky daleké, předaleké galaxie ... a o to přeci šlo :-)  Rád shlédnu příležitostně znovu.

                                                                                   Jaroslav Polák, ředitel NET-V Mozaika EU

     Podívejte se na natáčení ze zákulisí osmého dílu Star Wars pohledem režiséra a scénáristy Riana Johnsona.

     "Vystoupal jsem po rampě do chodby... a vzpomněl jsem si, jak jsem si jako kluk hrával s akčními figurkami. Najednou jsem měl v krku velký knedlík. Takhle mě to dostalo," vzpomíná Rian Johnson. "Je to zvláštní pocit, když vám postaví kulisy a vy tam poprvé přijdete. Člověk je úplně ohromený, ale pak se vrhne do práce na detailech. A nejistota přirozeně opadne a soustředíte se na to, aby scény fungovaly a záběry byly skvělé. Pak si čas od času dáte malou pauzu, posadíte se a koukáte kolem. A pak vám to zase všechno dojde. Soustředěná práce je prokládána momenty zděšení...".

Distribuce a info :  Falcon a.s.     www.falcon.cz