Staňte se lektorem/lektorkou Magických pohybů


      Když spisovatel Carlos Castaneda v šedesátých letech minulého stolení odhalil široké veřejnosti cestu mexických "čarodějů" a lovců síly, cestu "toltéckých nagualů", napsal velmi jednoznačně, že po staletích předávání této cesty a praktik poznání světa v utajení, z učitelů na žáky, v malých izolovaných skupinách byl on, Carlos Castaneda, určen svým mistrem, nagualem Juanem Matusem, k ukončení této tajné linie předávání ve stínu a úkrytu. Prý to souviselo s jeho energetickým uspořádáním - nicméně pravdivější je, že "nazrála doba" a společnost byla připravena toltéckou cestu síly přijmout. 

        Carlos Castaneda začal o toltéctví psát - napsal celkem 12 knih, ve kterých poutavou formou vylíčil svou cestu žáka. O toltéctví pořádal i přednášky a diskuze. Se svými následovníky založil organizaci "Cleargreen", jejímž účelem bylo šířit do světa učení toltéků, včetně cvičení "Magických pohybů".       Začal jsem sám pořádat lekce, workshopy a kurzy toltéckých "Magických pohybů" a setkal jsem se s velkým ohlasem veřejnosti. Po několika letech jsem přešel na dráhu novináře a kameramana. Magické pohyby, cestu toltéků i bojová umění jsem si ponechal jako svou soukromou životní cestu, jako cestu hodnot, kterých jsem se snažil držet.

       Dnes, kdy jsem si uspořádal veškeré vnitřní a osobní záležitosti svého života, se k veřejné výuce a praktikování cesty toltéckých lovců síly, cestě Magických pohybů - i k výuce sebeobrany pro veřejnost, opět vracím. Mám co předat, mohu jít po cestě vlastních životních zkušeností a bojů o životní energii.

        Původní "Magické pohyby" Carlose Castanedy jsem jen přizpůsobil výraznější a hlubší dechové práci (stejně jako v bojových uměních), při které energie proudí mocněji a lépe. Dávám také důraz na vizualizaci toku energie, která je stejně účinná, jako speciální techniky japonských ninjů - Saimin-jutsu (sebeprogramování) - a na další propojené techniky práce s energií v bojových uměních, které "Magické pohyby" toltéků výrazně zlepšují.

        JAK SE STÁT LEKTOREM/LEKTORKOU MAGICKÝCH POHYBŮ?

        Rád každému zájemci/zájemkyni pomohu s tím, aby se, jako kdysi já, naučil a pochopil smysl sestav "Magických pohybů" a začal je praktikovat s veřejností.       "Magické pohyby" jsou takové pohyby, cviky, či pozice, ve kterých dochází k intenzivnější práci s vnitřní energií, než při běžném cvičení. Castaneda tyto cviky, postupně mu předávané v rámci jeho celoživotního učení, seskupil do tzv. "řad", neboli sestav, které pak ukazoval a praktikoval veřejně. Sám vícekrát vysvětloval, že celé učení toltécké cesty, včetně Magických pohybů (sám sestavy pojmenoval "Tensegrita) předává veřejnosti.  Nestanovil žádné žákovské a mistrovské stupně, zkoušky, certifikáty a pod ....

        Když jsem se s Magickými pohyby poprvé setkal, což bylo před přibližně 30 lety v jedné malé pražské tělocvičně, měl jsem už k dispozici jak knihu Carlose Castanedy "Magické pohyby", tak i některé z jeho videí. Další pohyby jsem se naučil od lektorky, která jezdila na workshopy Tensegrity na západ. Já v té době učil a praktikoval i bojová umění, kde se s vnitřní energií pochopitelně pracuje také.


        To, co je podstatou všeho, je, že vám mohu jen být nápomocen - na vaší vlastní cestě. To znamená, že praktikovat "Magické pohyby" a toltéckou cestu lovců síly musíte především chtít vy sami - a vy sami musíte také chtít vše sdílet s veřejností - s přáteli, studenty, v lekcích, na workshopech, či kurzech.

        Já vám rád vysvětlím, o co v Toltéctví jde, naučím vás ze sestav Magických pohybů vše, co znám - a vy to můžete dál sdílet s kýmkoli, kdekoli a jakkoli je vám libo

       Mohu se vám věnovat osobně - jednotlivě, nebo ve skupince maximálně čtyř lidí. Vyučuji u sebe doma (Štětí, Litoměřicko, z Prahy od metra Ládví jede přímo sem autobus pražské MHD linka 369), v klidu, na celodenní výuce (cca od 10.00 do 18.00 hod).

        Je na vás, za jak dlouho se naučíte kolik sestav tak, abyste je mohli předávat dál. Vždy začínáme se základní sestavou "Aktivace energetického těla" (sestava Záměru), dále se sestavou energie pro ženy (Ženská řada) a sestavou energie pro rozhodování (sestava Stopaře) - pak jdeme dál na další sestavy. S výukou je spojen výklad, abyste pochopili, jak cesta toltéků funguje a v čem spočívá.

      Platíte mi jen výuku, žádné další poplatky, provize, či jiné výdaje.

Celá nabídka stát se lektorem/lektorkou platí pro zájemce od 18 let výše - až pro aktivní seniory a seniorky :-)

Veškeré podrobnosti této nabídky vám rád vysvětlím osobně - stačí, když mne budete kontaktovat - 

na Facebooku https://www.facebook.com/chlapeknaceste    

na mailu :   chlapeknaceste@seznam.cz   nebo mobilu : +420 - 704 154 406                           Jaroslav Polák