Stačí jen chtít

Joelle Charbonneau  -   Nakladatelství Fragment 2017


      Uslyšel sirény a usmál se. Každo chvíli se auto objeví na kopci. Majáky budou blikat jako ve filmech, když se v nich stane něco zlého. A tohle je zlé, jak to jen jde. Věděl, že teď už by měl být daleko odtud. Skutečný žoldák nezůstává, aby obdivoval svoji práci. Přijde, prvede špinavou práci a zase se vypaří, aniž by si ho kdokoli všiml.

      Potloukat se po provedení úkolu poblíž je docela jistě cesta, jak ve hře ztratit body. Takovou chybu dělá jenom začátečník. Ale tady nejde o body. Tohle je skutečné. To, co udělal, je skutečné. Výkřiky "bože můj", které rozčísly chladný ranní vzduch, zatímco běžel přes zahrady do lesa, byly skutečné. A nádherné.

..........................

     Městem Nottawa se jako lavina šíří nový fenomén. Sociální síť s názvem NEED nabízí svým uživatelům vše, co chtějí mít. Chceš nový iPhone, nebo lístky na koncert se vstupem do zákulisí? Výměnou za drobný úkol ti NEED tvé přání splní. Kaylee Dunhamová ví, co chce. Potřebuje získat novou ledvinu pro nemocného bratra. Nevěří, že by jí nějaká sociální síť mohla pomoci, ale rozhodne se, že to zkusí. Až po té, co zadá svůj požadavek, si postupně uvědomuje, jak vysokou cenu bude muset zaplatit. Úkoly, které síť za splnění jednotlivých přání vyžaduje, totiž s přibývajícím počtem uživatelů nabírají na nebezpečnosti. Dokáže Kaylee odhalit, ko NEED stvořil a zastavit ho dřív, než zničí celé město?

Nakladatelství Fragment 2017

www.fragment.cz