Stačí jen chtít

Joelle Charbonneau - Nakladateství Fragment 2017


recenze zveřejněna 29. 5. 2017

"Napište níže uvedený vzkaz na papír a hoďte ho pod dveře domu na adrese Sycamore Lane 519. Nejprve si ho vyfoťte a pak vyfoťte i popsaný dům. Obě fotky vložte na vývěsku pro vzkazy a potvrďte tak, že úkol byl splněn.
    
Odešla jsem z Amandiny stránky a přihlásila se na NEED. Rychle jsem prolétla příspěvky na hlavní stránce, až jsem našla tu fotku, kterou jsem hledala. Tu s tou krabičkou z pekárny na Amandině rohožce. Možná to byla jen náhoda, že tu fotku někdo vyvěsil právě v den, kdy Amanda zemřela, ale i kdybych se dokázala přimět něčemu takovému uvěřit, fotka toho ledového hrobu na našem dvorku by mě ihned zas přesvědčila o opaku. Nevěděla jsem proč, nebo jak, ale NEED nějak s oběma těmi událostmi souvisel. Jednoduše neexistovalo jiné vysvětlení. A protože NEED je tak anonymní, nemohla jsem na to, kdo za tím vším vězí, přijít sama. Ae policajti by měli dokázat to, co já nemohla. Proto jsem naťukala do mobilu číslo na místní stanici."

....................

      Městem Nottawa se jako lavina šíří nový fenomén. Sociální síť s názvem NEED nabízí svým uživatelům vše, co chtějí mít. Chceš nový iPhone, nebo lístky na koncert se vstupem do zákulisí? Výměnou za drobný úkol ti NEED tvé přání splní. Kaylee Dunhamová ví, co chce. Potřebuje získat novou ledvinu pro nemocného bratra. Nevěří, že by jí nějaká sociální síť mohla pomoci, ale rozhodne se, že to zkusí.

      Až poté, co zadá svů požadavek, si postupně uvědomuje, jak vysokou cenu bude muset zaplatit. Úkoly, které síť za splnění jednotlivých přání vyžaduje, totiž s přibývajícím počtem uživatelů nabírají na nebezpečnosti. Dokáže Kaylee odhalit, kdo NEED stvořil a zastavit ho dřív, než zničí celé město?


Nakladatelství Fragment - Albatros média a.s.

www.fragment.cz      www.albatrosmedia.cz